У Ковелі дбають про «особливих» дітей

Впродовж багатьох років у Ковелі значну увагу приділяють дітям з особливими потребами, їх адаптації у суспільство, навчанню, вихованню, реабілітації, дозвіллю.

Фахівці стверджують, що діти з особливими освітніми потребами у звичайній школі почувають себе комфортно. Чим раніше така дитина приходить у шкільний клас, тим легше їй адаптуватися. У дітей 6 – 7 років ще немає стійких упереджень щодо того, хто як виглядає, що вміє робити і чого не вміє.
На фото: вихованці ГО "Реабілітаційний центр"

Діти з особливими потребами є досить вразливими і потребують більшої уваги та підтримки. Ковель – серед міст, які одними з перших в Україні запровадили інклюзивне навчання. Тож місцеві школярі з обмеженими фізичними можливостями навчаються разом з іншими дітьми. Дошкільнята та учні початкової школи відвідують навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад № 7». Діти з вадами слуху та зору – ДНЗ №6. 17 школярів отримують освіту у ЗОШ № 8. 23 учні навчаються в інших школах. Крім того, є 56 дітей, які перебувають на індивідуальному навчанні. Тобто вчителі займаються з ними в домашніх умовах.

У ДНЗ №7 створені всі умови для навчання, виховання та розвитку дітей. Для зміцнення їх здоров’я функціонує лікувальний центр з фітотерапією, фізіотерапією, масажем, лікувальною та класичною фізкультурою, аромотерапією. Усі діти охоплені різними видами загартування, обладнано фізкультурний і музичний зали, логопедичний кабінет, екологічна кімната.

У ЗОШ № 8 для безперешкодного доступу дітей з вадами опорно-рухового апарату, зокрема тих, які пересуваються на візках, влаштовано пандуси, розширено двері у класні кімнати. У роздягальні вони мають окремий куточок, де можуть зберігати додаткові засоби для переміщення. У класних кімнатах передбачено простір для вільного пересування. Є соціальні працівники, помічники вчителів, які впродовж дня перебувають з цими дітьми, надаючи безпосередню допомогу тим, хто її потребує.

Міська влада Ковеля ще у 2011 році підтримала програму створення в місті Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Нині тут займаються 28 дітей з особливими потребами з міста та району. Центр успішно працює і розвивається уже шість років поспіль. В установі діють відділення соціальної та педагогічної реабілітації, фізичної реабілітації та медичного спостереження.

Досить дієвими у Ковелі є і громадські організації, які забезпечують дозвілля та реабілітацію дітей та молоді з особливими потребами. Їх вихованці є активними учасниками громадського, культурного та спортивного життя міської громади. Вони не обмежують себе у спілкуванні з однолітками, адже вони є такими ж повноцінними членами суспільства, як і всі інші.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

Корисне

Розклад руху автобусів міста Ковель

Статистика: