Що відбувається з організмом, якщо спати понад 8 годин?

Вчені прийшли до несподіваних висновків щодо кількості необхідних годин для нічного сну після проведеного масштабного дослідження, в якому брали участь люди різної вікової категорії.

Як з’ясували дослідники, чим більше людина спить, тим гірше вона себе почуває наступного дня. На їхню думку, семи годин людині в будь-якому віці цілком достатньо для того, щоб виспатися, відновити сили, розслабитися і дати відпочити нервовій системі.

Вчені попросили всіх учасників дослідження заповнювати щоденник, в якому вони вказували кількість часу, витраченого на нічний сон, а також описували своє самопочуття з самого ранку і протягом усього дня.

І ось, до яких наслідків призвів 8-10 годинний нічний відпочинок:

- часті головні болі;
- погіршення пам’яті;
- неможливість сконцентруватися на будь-якої задачі;
- підвищена роздратованість;
- сонливість;
- відчуття розбитості;
- зниження працездатності в цілому.

У добровольців, які спали ночами не більше 8, але і не менше 7 годин, подібних порушень не спостерігалося і їх рівень продуктивності був набагато вищий, ніж у тих, хто обожнює якомога довше ніжиться в ліжку.

Також, дослідникам вдалося виявити взаємозв’язок між надлишком сну і фігурою людини. Як виявилося, у людей, які сплять понад 8 годин на добу, є зайва вага, ще частіше – ожиріння.

Річ у тім, що у “соньків” уповільнений обмін речовин, а тому позбутися зайвих кілограмів їм не так просто, та й апетит у них занадто підвищений.

Згодом любов до “поспати довше” може стати трампліном для розвитку цукрового діабету, захворювань серця і судин, депресії та інших болячок.

Вчені рекомендують завжди спати по 7-8 годин, незалежно від того, робочий день у вас попереду чи вихідний.

За матеріалами інформаційного сайту Прибужжя "Кордон"
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

KovelX - безкоштовні оголошення

Photo KovelX
Photo KovelX
350 грн.
Photo KovelX
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Photo KovelX
25 грн.
Photo KovelX
45 грн.
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
130 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.

Читайте нас також: