Отримання Томосу - шлях до незалежної Церкви в Україні

Наприкінці квітня синодом Вселенського Патріархату прийнято рішення про початок процедур, необхідних для надання автокефалії православній церкві в Україні. Єдина Помісна Церква може з'явитися в Україні до святкування 1030-річчя хрещення Київської Русі, тобто до кінця липня.

На думку більшості священнослужителів, політичних і духовних діячів - рішення Константинопольської Матері-Церкви про надання автокефалії Православній Церкві в Україні буде актом глибокої історичної справедливості, оскільки саме з Константинополя Україна прийняла хрещення.

Надання Томосу сприятиме міжконфесійному і церковно-державному діалогу в Україні на засадах релігійної свободи та міжконфесійного миру, стане важливим кроком для забезпечення прав, свобод та релігійних потреб громадян. Створення автокефальної Православної Церкви в Україні зміцнить єдність українського суспільства, усуне можливість деструктивного втручання зовнішніх сил у політичні та соціальні процеси в Україні, а також сприятиме миру, свободі та процвітанню Української держави. А ті, хто намагається розпалити протистояння між вірянами різних конфесій, явно сповідують не заповіді Божі а меркантильні чи інші інтереси, або ж працюють за завданням «московських» кураторів, виконують свою задачу деструктивного характеру. Такі особи не думають, що за свої вчинки потім доведеться відповідати спочатку перед судом людським (ст. 161 КК України: «дії, спрямовані на  розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті») а потім перед судом Божим.

Тому потрібно поважати вибір українського суспільства напрямок, який веде до незалежності своєї Церкви та її визнання на світовому рівні.

Незалежна держава починається з незалежної Церкви!

#надання_автокефалії #незалежність_церкви #УПЦ #надання_томосу #міжконфесійні_відносини #церква_ковель

Читайте також

Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.