Обираючи професію важлива можливість реалізації творчих умінь та навичок. Часто, мабуть, чули від будь-кого, що професія має бути серйозною і так далі. А дизайнер, співак, спортсмен, танцівник – це так, це хобі. Але ж професія має приносити задоволення, чи не так!? Працювати в тій сфері, де тобі подобається, отримувати хорошу заробітну платню за хобі – це чиненайкраще, правда?

Сьогодні хочу розповісти про ту професію, яка передбачає креативний погляд на речі, характеризується нестандартними креативними ідеями. Це професія дизайнера.

Чим же ж займається дизайнер? Дизайнер інтер’єрів, ландшафтний дизайнер чи веб-дизайнер – більш звично для кожного з нас. Проте предметом роботи дизайнера може бути не лише оформлення будинків, саду, сайту, але й рекламних плакатів, поліграфічної продукції та одягу. Безперечно, що кожен дизайнер має володіти професійними якостями, бути відкритими до нових знань, мати почуття стилю, хорошу зорову пам'ять, гарний естетичний смак, розвинену увагу, спостережливість та художні здатності. Професія також пов’язана з роботою за комп’ютером, освоєнням основних редакторів графіки.

Сьогодні наша бесіда з Туруніною Ольгою, яка в 2012 році закінчила НВК «ЗОШ № 11-ліцей» і зараз є студенткою Національного педагогічного університеті ім. М. П. Драгоманова, факультет Інститут філософської освіти і науки спеціальність дизайн.

«Коли подавала документи до університету, - пише Оля, - думала, що дизайн і педагогічний університет просто несумісні речі , проте згодом з плином часу зрозуміла: не важливо, де ти навчаєшся, головне, які люди викладають в університеті, люди, які мають бажання ділитися знаннями, мотивувати , підтримувати, можуть направити на правильний шлях, а вже крокувати вперед доведеться за власним бажанням. Я зрозуміла, що дуже важливо здобути професію, від якої згодом отримуватимеш задоволення та будеш щасливим. Все можливо! Тому, коли кажуть, що так не можна зробити або так не буду, я знаю, що можливості безмежні і вище своє голови таки пригнеш! Головне - працювати, не лінитися, не здаватися, вчитися на свої помилках та сприймати критику, яка б вона не була, і намагатися оточувати себе людьми які мають цілі , бажання, людьми, які борються за своє щастя!

Двічі на рік в якості волонтера я відвідую український тиждень моди: восени - сезон весна-літо, а навесні - осінь-зима. Організатори заходу дають можливість молодим дизайнерам, студентам, ознайомитися та, свого роду, доторкнутися до високої моди, переглянути покази відомих світових дизайнерів. Цей захід збагачує безцінним досвідом, дає «закалку» для життя. Мистецтво по-особливому близьке для мене. Обожнюю Ван Гога, Сальвадора Дали, Івана Марчука. Їхні полотна наповнені загадкою і динамічним життям художників, тому відвідати виставку, це для мене як доза натхнення та енергії.»

1. Чому ти обрала професію дизайнера?

Погодься, всі ж ми з дитинства маємо хобі. З малечку я захоплювалась малюнком та мала завжди при собі бажання щось та й намалювати, тому зараз свого життя без цього навіть не уявляю. Під час шкільних років ходила в художню школу. Для мене це було щось набагато більшим, аніж просто хобі. Звичайно, я, як і всі діти, товаришувала з лінню, через це не завжди віддавалась справі на всі сто відсотків, хоча за це себе не можу винити, я ж була дитиною і мала на це повне право.

У школі поруч із звичайними підручниками та зошитами я мала альбом, де могла творити свої перші ескізи одягу з думкою: «Колись я стану дизайнером!». Тоді всі намальовані мною ескізи здавалися такими розкішними та величними і, можливо, хтось, дивлячись на них, зараз вважатиме їх по-дитячому простими та наївними, але для мене – це талісман, нагадування про мої намагання і свого роду стимул для росту.

В одинадцятому класі я хотіла бути архітектором. Так, професія дійсно цікава, проте здалась мені складною, звичайно, дизайн одягу це також не просто. В архітектурі немає місця фантазії і творчості - це серйозна справа, напевно більш математична, а я люблю помріяти. Були певні фактори, котрі повпливали на мене при виборі професії, вони не нашкодили, а навпаки допомогли спрямувати моє рішення у правильне русло. Безсумнівно, я задоволена своїм вибором, і відчуваю, що це не просто професія, а моє життя, моя любов.

2. Чи погоджуєшся з тим, що творчі люди – це особливі люди? І чому, якщо так.

Так, творчі люди дійсно особливі. Вони живуть у власному світі, і він надзвичайний! З власного досвіду скажу, що це люди, які можуть бачити прекрасне та неповторне в елементарних речах. Це може бути звичайна лампочка, будівельні матеріали, відходи (сміття), природа, людина, машини - будь-що. Візуально здатні розібрати будь - який предмет до дрібниць (фактура, матеріал, орнамент, колір).

Творчість - одна зі сфер, яка змушує людину фантазувати, розвиватися, бачити прекрасне. Питання: «Чому наше суспільство так мало цікавиться мистецтвом, не відвідує виставки, театри і так критично ставиться до сучасного мистецтва?» не дає мені спокою. Саме мистецтво, музика та книги змінюють людину, дають зрозуміти, що добро і прекрасне існує, і це все зовсім поруч. Мислення у творчих людей щодо буденного життя досить автентичне, воно виходить за рамки можливого для звичайного пересічного, особистості з нестандартним баченням можуть здатися смішними, незрозумілими і дивакуватими.

Я, наприклад, настільки сконцентрована на свої думках та ідеях, що можу навіть не помічати людей, а думати про поєднання кольорів у власних ескізах, форм, тканин. Спілкуючись з творчими людьми, я розумію, що кожен особливий і складний у своїх думках та поглядах.

3. Як розумієш вислів «бути модним», «бути в тренді».

Бути «модним» та бути «в тренді» - це зовсім непрості поняття, навіть для найдосвідченішого дизайнера. Мода змінюється , змінюються канони краси, змінюються погляди на високу моду, і ти ніби розумієш, що саме є модним, але в той же час сумніваєшся в цьому. Мода, як бумеранг, постійно повертається, лише вдосконалюється і не більше цього.

Для мене бути модним - означає бути в гармонії з собою, почуватися комфортно та стильно. Можу сказати одне: кожна річ заслуговує на існування, головне вміти правильно поєднати і подати її, кожна річ є модною, але не завжди є в тренді. Приходить момент її слави, коли вона користується популярністю, проте минає сезон, і поступово ця річ відходить на задній план.

Наприклад, на даний момент в моду входять такі тканини як: оксамит, велюр, бархат, тому логічно, що сукня, спідниця та брюки з цих тканин будуть в тренді , але мине сезон весна-літо, осінь-зима, і ці речі втратять свою популярність, хоча це зовсім не означає, що вони не модні і не цікаві, просто не в тренді і все ( як термін придатності в продуктах).

4. Мати смак в одязі – це з народження чи якось з часом приходить?

Смак - досить специфічне поняття, масштаби якого дуже великі. Смак не тільки проявляється в одязі, це і книги, котрі читає людина, і мистецтво, і музика, і навколишнє середовище.

Людина завжди здатна розвиватися, тому здатна розвинути і смак, навчитися поєднувати кольори, форми, речі, проте все це буде шаблонно, нового вона нічого не створить. Потрібно не лише мати хороший смак, але й відчувати його.

Я вважаю, що мати смак – це з народження, звичайно, людина росте, розвивається, змінюється середовище, в якому вона перебуває, і змінюється смак. Людина може стежити за модою, переглядати глянцеві журнали, але якщо смаку не дано, все, на що вона здатна, це всього-на-всього лише копія. Не обов’язково мати великий гаманець, щоб виглядати стильно та в тренді, достатньо мати смак.

Дякую Олічці за гарний матеріал, який я використала у статті. Приємно працювати з хорошими людьми!