Це результат роботи близько ста інтелектуалів: конституціоналістів, науковців, юристів, політологів, представників громадського сектору зі всієї України.

Коментуючи цю подію, голова аналітичного центру ІНПОЛІТ Сергій Биков зазначає, що 1996-го року клани та олігархи домовились, як функціонуватиме українська держава. Точніше, як управляти народом України задля власних інтересів. Як обдирати народ тарифами, як грабувати пенсії та знищувати недоступною медициною.

На його думку, ні Помаранчева революція, ні Революція Гідності не змінили ситуацію. Причина проста – немає суспільного договору між самими українцями, як вони управлятимуть державою та спільним надбанням, куди буде рухатися Україна у майбутні роки.Саме тому змінювати тільки обличчя на президентських чи парламентських виборах вже немає сенсу. Потрібно змінювати саму модель управління країною.

Сергій Биков зазначає, що Юлія Тимошенко стала єдиним політиком, який прагне та здатна повернути владу в Україні народу. Об’єднавши інтелектуалів, що спільно з нею розробили концепцію суспільного договору та його серця – народної Конституції, лідер «Батьківщини» вчергове довела своє прагнення зламати олігархічну систему.

Під час презентації вона заявила: нова Конституція зробить народ справжнім господарем країни, а владу – підконтрольною! Ці слова якнайкраще відображають суть нової Конституції.
Вже у вересні громадяни з усіх куточків України зможуть долучитись до спільного редагування тексту Конституції на відповідному сайті. Аби зусиллями всього народу підготувати якісну Конституцію, яку люди затвердять на Всеукраїнському референдумі та яка буде служити людям, а не кланам.