Протягом тривалої історії нашої держави український народ понад усе цінував вірність Батьківщині, мужність та справедливість. Люди, які полягли на Афганській землі, йшли туди не за славою та нагородами, а йшли виконувати свій інтернаціональний обов’язок.

Тому, з нагоди дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та відзначення 27-ї річниці виведення військ колишнього СРСР із Республіки Афганістан, в загальноосвітньому закладі Ковельської виховної колонії управління ДПтС України у Волинській області відбувся тематичний захід на тему: «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану».

Під час заходу вихованців ознайомили з передумовами афганської війни, намагались донести до кожного, що війна – це найстрашніше і найжорстокіше явище у світі. Згадали також і поетів-афганців, серед яких – Василь Слапчук, котрий з війни повернувся інвалідом.

По завершенню заходу юнакам продемонстрували фільми: «Афганский излом» та «Афганский синдром».

Вчителі загальноосвітнього закладу установи переконані, що саме завдяки таким заходам можна виховувати в засуджених почуття патріотизму, гідності та справедливості. Молоді люди повинні знати і пам’ятати історію своїх героїв. Бо як говорить народна мудрість: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього.