Державним службовцям розповіли про порядок та строки подання електронної декларації

26 лютого 2019 року з метою інформування громадян щодо недопущення помилок при заповненні електронної декларації, працівникам Ковельського міськрайонного відділу ДВС та фахівцям Ковельського міськрайонного відділу ДРАЦС інтегратор Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Романюк розповіла про порядок та строки подання електронної декларації.

Під час зустрічі з державними службовцям Оксана Романюк роз’яснила, хто є членом сім’ї декларанта. Також наголосила, що незалежно від вартості необхідно декларувати нерухоме майно, об’єкти незавершеного будівництва, цінні папери, тощо. У свою чергу цінне рухоме майно потрібно декларувати, якщо його вартість становить більше 100 прожиткових мінімумів встановленого для працездатних осіб на 1 січяня звітного року (до даної категорії може відноситись зокрема дорогий одяг та аксесуари, предмету інтер’єру, зброя тощо).

Дуже важливим є своєчасне подання всіх необхідних декларацій. У випадку якщо особа, наприклад, звільняється з посади в січні 2019 року, вона повинна подати 3 декларації: одну при звільненні, другу - до 01 квітня 2019 року за звітний період, і третю в 2020 році за 2019 рік. Тобто, навіть якщо особа пропрацювала у відповідному році хоча б один день, вона повинна подавати декларацію за весь цей рік в наступному році.

Особам, які підлягають декларуванню, треба бути дуже обережним і в питанні подання достовірних відомостей в декларації, адже стаття 361-1 КК України встановлює за такі дії відповідальність у вигляді штрафу від 2500-3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від 150-240 годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Відповідальність за подання декларантом недостовірних відомостей стосовно майна або іншого об‘єкта, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Довідково:
Ковельський місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. С. Бандери, 5, тел.: (03352) 3-30-63. (пн-пт з 9:00 до 18:00). kovel.volyn@legalaid.lt.ua.
Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

#ПравоваДопомога

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

Публічний звіт про діяльність системи безоплатної правової допомоги на Волині за 2018 рік

Публічний звіт про діяльність системи безоплатної правової допомоги на Волині за 2018 рік
7 лютого 2019 року в місті Луцьку директори центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Волинської області прозвітували про результати роботи за 2018 рік.

На Волині відбувся другий етап XI конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги

На Волині відбувся другий етап XI конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги
Він передбачав індивідуальні співбесіди конкурсної комісії з адвокатами щодо оцінки їх мотивації до роботи в системі БПД, комунікабельності, емоційної врівноваженості, вміння представити приклади надання правової допомоги.