«Батьківщина» виступає за перезавантаження парламенту

Реальні реформи в Україні можливі тільки після дочасних виборів парламенту, заявив голова обласної парторганізації ВО «Батьківщина» Олег Кіндер під час прес-конференції «Відставка Яценюка й остаточне закріплення олігархічного перевороту. Скільки проживе новий уряд?», що відбулася минулої п’ятниці в Луцьку.

Керівник волинських батьківщинівців наголосив, що пакетне голосування за постанову Верховної Ради про відставку Арсенія Яценюка, призначення новим прем’єр-міністром Володимира Гройсмана є порушенням регламентних і конституційних норм. Щоб «протягти» цей документ, до голосів депутатів фракцій БПП та «Народного фронту» долучили свої «за» представники фінансово-олігархічних груп. Цілком очевидно, що після Революції гідності фактично відбувся олігархічний переворот у парламенті, який вичерпав кредит довіри громадян, втратив свою легітимність.

– Єдиний правильний вихід у цій ситуації – перезавантажити владу, довірити управління країною не олігархам та політичним шоуменам, а патріотам, котрі мають якісно нову програму дій для розв’язання ключових проблем держави, – переконаний Олег Олексійович.

Недолуга політика уряду Яценюка боляче вдарила по місцевому самоврядуванню, на яке він перекладає фінансування державних установ, закладів професійно-технічної освіти, створюючи соціальну напругу в регіонах. Приміром, урядовці загнали в глухий кут колективи лікарень, що належать «Укрзалізниці», не заклавши в державному кошторисі грошей навіть на захищені статті видатків.

– Ще торік залишили людей напризволяще, а процедури передачі майнового комплексу, медичного обладнання, працевлаштування персоналу так і не передбачили, – продовжив Олег Кіндер. – Водночас без такого рішення фінансувати «Вузлову лікарню станції Ковель» із міського бюджету заборонено. Цьогоріч у такій скрутній ситуації опинилися і професійно-технічні заклади. Склалося враження, що міністри уряду Яценюка не знали ні українських законів, ні Конституції. Інакше як можна пояснити, що законодавчо закріплене право окремих громадян на пільгове перевезення громадським транспортом у Державному бюджеті не підкріплене фінансовим ресурсом?

Знецінення національної валюти, різкий стрибок інфляції, корупція в найвищих ешелонах влади, стрімке подорожчання продуктів та товарів, ріст тарифів на житлово-комунальні послуги і, як наслідок, зубожіння населення – такий підсумок прем’єрства Арсенія Яценюка, наголосила на прес-конференції заступник голови обласного осередку ВО «Батьківщина», голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів і цінової політики облради Людмила Кирда.

– Люди чекали реальних реформ, натомість уряд продовжив політику своїх попередників – узявся оптимізувати школи і лікарні. Приміром, на Волині передбачено в такий спосіб «реорганізувати» понад сто шкіл. При цьому думкою територіальних громад ніхто навіть не поцікавився, – наголосила вона. – Не виключено, що до рук олігархів потрапить «Волиньторф». Цей завод, який успішно працює, урядовці внесли до переліку об’єктів, які можуть бути приватизовані. Складається враження, що представники олігархічно-кланових груп уже поділили між собою стратегічні державні підприємства.

На думку депутата обласної ради Сергія Слабенка, створення коаліції у парламенті – це пряма конституційна вимога, однак у фракціях «Блоку Петра Порошенка» та «Народного фронту» не знайшлося необхідних 226 голосів. Їх довелося «позичати» в представників інших політичних сил, що не входять до коаліції.

– За таких умов хто буде виконувати програму розвитку держави? – резонно запитує обранець волинян. – Наші міжнародні партнери, які підтримали євроінтеграційні прагнення України, очікували від політиків, котрі опинилися біля керма держави, реальних реформ. Натомість у парламенті ухвалювалися половинчасті рішення.

Учасники прес-конференції зійшлися на одній думці: новий уряд навряд чи зможе ефективно працювати, якщо він не має опори у Верховній Раді. Тому чим швидше відбудеться її перезавантаження, тим більше буде в України шансів здійснити швидкі та якісні реформи, які реально поліпшать життя людей.
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

KovelX - безкоштовні оголошення

Photo KovelX
Photo KovelX
350 грн.
Photo KovelX
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Photo KovelX
25 грн.
Photo KovelX
45 грн.
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
130 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.

Читайте нас також: