Реальні реформи в Україні можливі тільки після дочасних виборів парламенту, заявив голова обласної парторганізації ВО «Батьківщина» Олег Кіндер під час прес-конференції «Відставка Яценюка й остаточне закріплення олігархічного перевороту. Скільки проживе новий уряд?», що відбулася минулої п’ятниці в Луцьку.

Керівник волинських батьківщинівців наголосив, що пакетне голосування за постанову Верховної Ради про відставку Арсенія Яценюка, призначення новим прем’єр-міністром Володимира Гройсмана є порушенням регламентних і конституційних норм. Щоб «протягти» цей документ, до голосів депутатів фракцій БПП та «Народного фронту» долучили свої «за» представники фінансово-олігархічних груп. Цілком очевидно, що після Революції гідності фактично відбувся олігархічний переворот у парламенті, який вичерпав кредит довіри громадян, втратив свою легітимність.

– Єдиний правильний вихід у цій ситуації – перезавантажити владу, довірити управління країною не олігархам та політичним шоуменам, а патріотам, котрі мають якісно нову програму дій для розв’язання ключових проблем держави, – переконаний Олег Олексійович.

Недолуга політика уряду Яценюка боляче вдарила по місцевому самоврядуванню, на яке він перекладає фінансування державних установ, закладів професійно-технічної освіти, створюючи соціальну напругу в регіонах. Приміром, урядовці загнали в глухий кут колективи лікарень, що належать «Укрзалізниці», не заклавши в державному кошторисі грошей навіть на захищені статті видатків.

– Ще торік залишили людей напризволяще, а процедури передачі майнового комплексу, медичного обладнання, працевлаштування персоналу так і не передбачили, – продовжив Олег Кіндер. – Водночас без такого рішення фінансувати «Вузлову лікарню станції Ковель» із міського бюджету заборонено. Цьогоріч у такій скрутній ситуації опинилися і професійно-технічні заклади. Склалося враження, що міністри уряду Яценюка не знали ні українських законів, ні Конституції. Інакше як можна пояснити, що законодавчо закріплене право окремих громадян на пільгове перевезення громадським транспортом у Державному бюджеті не підкріплене фінансовим ресурсом?

Знецінення національної валюти, різкий стрибок інфляції, корупція в найвищих ешелонах влади, стрімке подорожчання продуктів та товарів, ріст тарифів на житлово-комунальні послуги і, як наслідок, зубожіння населення – такий підсумок прем’єрства Арсенія Яценюка, наголосила на прес-конференції заступник голови обласного осередку ВО «Батьківщина», голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів і цінової політики облради Людмила Кирда.

– Люди чекали реальних реформ, натомість уряд продовжив політику своїх попередників – узявся оптимізувати школи і лікарні. Приміром, на Волині передбачено в такий спосіб «реорганізувати» понад сто шкіл. При цьому думкою територіальних громад ніхто навіть не поцікавився, – наголосила вона. – Не виключено, що до рук олігархів потрапить «Волиньторф». Цей завод, який успішно працює, урядовці внесли до переліку об’єктів, які можуть бути приватизовані. Складається враження, що представники олігархічно-кланових груп уже поділили між собою стратегічні державні підприємства.

На думку депутата обласної ради Сергія Слабенка, створення коаліції у парламенті – це пряма конституційна вимога, однак у фракціях «Блоку Петра Порошенка» та «Народного фронту» не знайшлося необхідних 226 голосів. Їх довелося «позичати» в представників інших політичних сил, що не входять до коаліції.

– За таких умов хто буде виконувати програму розвитку держави? – резонно запитує обранець волинян. – Наші міжнародні партнери, які підтримали євроінтеграційні прагнення України, очікували від політиків, котрі опинилися біля керма держави, реальних реформ. Натомість у парламенті ухвалювалися половинчасті рішення.

Учасники прес-конференції зійшлися на одній думці: новий уряд навряд чи зможе ефективно працювати, якщо він не має опори у Верховній Раді. Тому чим швидше відбудеться її перезавантаження, тим більше буде в України шансів здійснити швидкі та якісні реформи, які реально поліпшать життя людей.