У Волинській «Батьківщині» назвали нові ціни на газ зашморгом для українців

На прес-конференції, що відбулася минулого тижня, рішення уряду майже вдвічі підняти вартість природного газу та скасувати пільгову норму споживання назвали антинародним, антисоціальним.

Як голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики обласної ради Людмила Кирда проаналізувала наслідки цього урядового рішення, повідомляє прес-служба Волинської «Батьківщини».

– Для житлово-комунальних потреб населення вистачає газу українського видобутку, – сказала депутат під час спілкування з журналістами. – Його реальна ціна – 499 гривень за кубічний метр – включає податки, ренту і транспортування. Але тепер її підняли до 6879 гривень. Зубожіле населення неспроможне буде розраховуватися за спожите паливо. Тож замість підвищення заробітних плат і пенсій уряд підсадить громадян на субсидії. Їх потребуватиме 75 відсотків населення.

Заступник голови обласної парторганізації Валентин Вітер вважає, що, пообіцявши виділити 80 мільярдів гривень на соціальну підтримку населення, влада ховає корупційні схеми відмивання державних коштів.

– Приватизація державної компанії «Укргазвидобування», яку має намір здійснити уряд, теж містить корупційну складову і суперечить національним інтересам, – підкреслив Валентин Степанович. – Успішна структура може потрапити до рук невідомих іноземних інвесторів. Будь-які їхні вкладення в галузь повертатимуться коштами з державного бюджету та з гаманця українських родин.

Валентин Вітер наголосив: «батьківщинівці», обрані до місцевих рад області, ініціюватимуть звернення до Кабміну, народних депутатів України з вимогою скасувати рішення про підняття вартості природного газу. За його словами, депутати від політичної сили Юлії Тимошенко і надалі відстоюватимуть соціально значимі для українців питання: зниження тарифів на житлово-комунальні послуги, відміну оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів, продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель.