Згідно з Указом Президента України від 21 травня 2007 року «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років» кожного року в травні вся Україна вшановує пам'ять жертв політичних репресій.

Не залишились осторонь і засуджені установ виконання покарань та СІЗО управління ДПтС України у Волинській області.

Так, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, в установах області організовано та проведено інформаційно-просвітницькі заходи – тематичні бесіди, виховні години, виставки літератури.

Зокрема, в Ковельській виховній колонії проведено загальношкільну виховну годину. Вчитель школи Анатолій Поліщук розповів вихованцям про причини і початок політичного переслідування громадян колишнього Радянського союзу, довів факти політичного терору комуністичного режиму на теренах України. Крім того в установі було організовано виставку літератури.

Доповненням до розповідей учителя стали перегляди документального фільму «Радянська історія» режисера Ніка Готема та художнього фільму «Загублений в Сибіру».

Самі ж вихованці, долучившись до заходу, прочитали поетичні твори репресованих українських поетів у 1937-1938 роках.

В Луцькому слідчому ізоляторі для засуджених, залишених для робіт з господарського обслуговування організовано виставку Волинського краєзнавчого музею, присвячену 70-м роковинам Великого терору 1937-1938 років.

В Маневицькій виправній колонії №42 проведено тематичні лекції, діалоги та бесіди з засудженими. На стенді наочної інформації житлової зони організовано фотовиставку.

Подібні заходи надзвичайно важливі, так як привертають увагу суспільства до трагічних подій в історії України, формують національну свідомість і підносять значення української історії у вихованні засуджених та осіб, узятих під варту.