Продовження рубрики хто такі присяжні!

На продовження нашої рубрики про те, хто такі присяжні, зазначимо, як ним стати.

Отже, особа, яка виявила бажання стати присяжним, має звернутися до місцевої ради із заявою про включення до списку присяжних.

Важливо знати, що саме органи місцевого самоврядування формують і затверджують список громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають вимогам до присяжних та дали згоду бути присяжними.
Якщо ж така особа відповідає встановленим вимогам, то місцева рада своїм рішенням включає її до списку присяжних. І даний список направляється у відповідний суд.

Автоматизована система документообігу суду відбирає присяжних до участі у конкретній справі. Суд залучає присяжних до здійснення правосуддя на строк не більше 1 місяця, на рік або на більший строк для закінчення розгляду справи, розпочатої за їхньою участю.

Варто наголосити, що у разі неприбуття присяжним у судове засідання без поважних причин вважається неповагою до суду і за це передбачена адміністративна відповідальність.


#ЮстиціяВолині #ПравоваДопомога

Коментарі

Читайте також

Як виїхати з дитиною за кордон?

Як виїхати з дитиною за кордон?
Завдяки другому пакету законів #ЧужихДітейНеБуває діти мають можливість безперешкодно виїхати за кордон, зокрема, для подорожей, лікування, спортивних змагань та навчання.