Старій системі не вдалося зупинити зміни, яких прагнуть люди. Незважаючи на усі спроби колишньої влади зірвати вибори – вони таки відбудуться 21 липня. Конституційний суд визнав, що Президент законно розпустив парламент. Тепер нам всім доведеться обирати між провідниками змін та партіями, які протистояли Зеленському і людям.

У чинній Верховній Раді Володимир Зеленський спирався тільки на «Батьківщину». Партія Юлії Тимошенко посилює команду Зеленського своїми кадрами та пропонує коаліційну угоду на базі «Нового курсу». Експерти позитивно оцінюють майбутню співпрацю Зеленського з Тимошенко та вважають, що такий симбіоз допоможе Зеленському стати ефективним.

«Найвірогіднішим буде формат коаліції з партій «Слуга народу» та «Батьківщина». Юлія Тимошенко чітко позиціонує свою політичну силу як прибічника змін. Це буде вдалим симбіозом молодості – «Слуга народу» та досвідченості – «Батьківщина», – коментує можливу коаліцію експерт Андрій Бузаров.


Поділяє думку експерта й політолог Костянтин Матвієнко. Він вважає, що потужна команда професіоналів та розгалужена мережа осередків роблять «Батьківщину» природнім союзником «Слуги народу» в парламенті.

«Слузі народу» буде правильніше розділити відповідальність із ще однією політичною силою. Такою політичною силою виступає «Батьківщина», яка зібрала велику команду фахівців та має широку підтримку на місцях. Це все робить «Батьківщину» природнім союзником партії «Слуга народу» у Верховній Раді», – заявив Костянтин Матвієнко в ефірі телеканалу ЗІК.

Однак парламент не дає президенту ефективно працювати, призначати посадовців та ухвалювати державницькі рішення. Верховна Рада нібито пішла на розгляд виборчого кодексу, але розглядати його парламентарі планують щонайменше місяць. Тим часом, Україна стоїть на порозі енергетичної кризи та дефолту.

Голова аналітичного центру «ІНПОЛІТ» Сергій Биков вважає правильною ідею Юлії Тимошенко призупинити розгляд Виборчого кодексу та ухвалити рішення, які полегшать життя людей:
«Необхідно якнайшвидше ухвалити законопроект Юлії Тимошенко, який спрямує український газ людям. Це дозволить більш ніж удвічі знизити ціни на газ і тарифи на комунальні послуги. Далі треба розпочати бюджетний процес, закріпити підвищення соціальних стандартів та зростання економіки щонайменше на 7%», – аналізує Сергій Биков.


Він додає, що зволікати з цим вже не можна, бо і так з України щохвилини виїжджає дві людини на заробітки. Треба не забороняти виїжджати, а створити умови, щоб люди жили достойно в себе на Батьківщині.

Григорій Виговський,
політичний оглядач