А ви знали, що сьогодні можна використовувати телефон для підписання документів?

В кінці минулого року в Україні набув чинності закон «Про електронні довірчі послуги», а з ним – послуга Mobile ID.🚀 Українці можуть зареєструвати ФОП чи отримати витяги із державних реєстрів лише за допомогою свого телефону.

💥 Що таке Mobile ID ?

Mobile ID = власноручний підпис. Тобто цифрове посвідчення особи у мобільному телефоні.

💥 Як це працює?

Технологія дозволяє помістити персональну інформацію про людину на мобільну SIM-карту: електронний цифровий підпис (ЕЦП), ідентифікаційний код, паспортні дані тощо.
Такий мобільний підпис дозволяє однозначно ідентифікувати та підтвердити особу.
Таким чином, лише за допомогою телефону можна підписувати електронні документи та користуватися послугами державних та комерційних онлайн-сервісів.

Експерти запевняють, що перевага Mobile ID – у високій безпеці особистих даних. Інформація на SIM-карті закодована й захищена паролями. Її неможливо скопіювати або видалити. Щоб скористатись Mobile ID, потрібно ввести два пін-коди: перший підтверджує доступ до SIM-картки, а другий – до електронного цифрового підпису. Тож у разі втрати мобільного телефону стороння людина не зможе активувати послугу. Втім, щоб захиститись від зловмисників, потрібно одразу заблокувати доступ до ЕЦП. Це можна зробити в Акредитованому центрі сертифікації ключів.

💥Послугу Mobile ID надають ще не всі мобільні оператори (уточнюйте інформацію, будь ласка, у свого оператора).

💥 Скільки часу діє?

Відповідно до закону «Про електронні довірчі послуги», електронний цифровий підпис, що зберігається на SIM-карті, дійсний два роки. Потім його доведеться оновити.

І наостанок, ідентифікатор Mobile ID – це ще один крок на шляху до забезпечення прозорості, відкритості та якості державних сервісів.

#ЮстиціяВолині

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

Що таке фізичне насильство?

Що таке фізичне насильство?
Це форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень, залишення в небезпеці, ненадання допомоги, заподіяння смерті.

У Ковельському РАЦСі одружилася ювілейна пара молодят

У Ковельському РАЦСі одружилася ювілейна пара молодят
8 серпня у Ковелі зареєстрували 300 шлюб у 2019 році. Про щасливу подію у житті ковельчан Олександра та Ангеліни повідомляє Ковельський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану.