Що таке апостиль і хто має повноваження на його проставлення?

Апостиль – це спеціальний штамп, який проставляється на офіційних документах, що надходять від держав – учасниць Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, ратифікованої Україною у 2003 році. Він засвідчує справжність підпису особи під документом і автентичність відбитку печатки або штампа, якими скріплено відповідний документ.

Повноваження на проставлення апостиля, що посвідчує справжність підпису, автентичність печатки чи штампа, якими скріплюється документ, отримали:

✔️ Міністерство юстиції - на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України;
✔️ Міністерство освіти і науки - на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки;
✔️ Міністерство закордонних справ - на всіх інших видах документів.

Проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, проводиться за допомогою програмних засобів ведення Електронного реєстру апостилів у такому порядку:

✔️ прийняття документів для проставлення апостиля, формування та реєстрація заяви про проставлення апостиля;
✔️ розгляд документів, поданих для проставлення апостиля;
✔️ проставлення апостиля, відмова у його проставленні;
✔️ видача документів за результатом розгляду заяви.

Проставлення апостиля здійснюється за заявою будь-якої особи, яка подає відповідний документ, шляхом її особистого звернення до територіальних органів Міністерства юстиції України.

Вартість проставлення апостиля на документах, що видаються органами юстиції та судами, чи оформляються нотаріусами України, для громадян України, іноземців та осіб без громадянства складає 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн) та для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн).

Проставлення апостиля або відмова в його проставленні здійснюються у строк до 2 робочих днів.

У разі необхідності отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, а також здійснення перевірки документів про державну реєстрацію актів цивільного стану у випадках відсутності відомостей про них у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян та/або виникнення сумніву щодо їх достовірності строк розгляду документів, поданих для проставлення апостиля, може бути продовжено до 20 робочих днів.

#ЮстиціяВолині

Коментарі

Читайте також

Цифра дня: з 19 січня по 3 вересня судами було розглянуто 197 справ про булінг

Цифра дня: з 19 січня по 3 вересня судами було розглянуто 197 справ про булінг
Із них в 93 справах було винесено рішення про накладення стягнення. В 11 справах однією зі сторін були вчителі. Крім того, прийнято 11 рішень з приводу кібербулінгу - цькування, яке вчинялося в соціальних мережах.

Ковельський ЦНАП активно співпрацює з юстицією Волині для поліпшення рівня обслуговування громадян

Ковельський ЦНАП активно співпрацює з юстицією Волині для поліпшення рівня обслуговування громадян
5 вересня працівники Головного територіального управління юстиції у Волинській області інформували ковельчан щодо правопросвітницьких проектів, надавали консультації.

З початком нового навчального року юристи нагадують про відповідальність за вчинення булінгу

З початком нового навчального року юристи нагадують про відповідальність за вчинення булінгу
Юстиція Волині продовжує інформування школярів, батьків та педагогів щодо протидії цькуванню. Якщо Ваша дитина стала жертвою булінгу, звертайтеся за кваліфікованою правовою допомогою.