«Батьківщина» бореться за скасування драконівських тарифів

Партія Юлії Тимошенко використовує всі можливості – і законодавчі, і правові, щоб домогтися скасування необґрунтованої ціни на природний газ.

Окружний адміністративний суд Києва розпочав розгляд справи за позовом лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко проти уряду Гройсмана щодо перевищення ним повноважень та неправомірного встановлення так званої ринкової ціни на газ, яка відтепер становить 6879 гривень за тисячу кубічних метрів.

Водночас скасовано соціальну норму споживання блакитного палива в зимовий період. Представники Кабміну як основного відповідача, а також «Нафтогазу», «Укргазвидобування» та НКРЕКП як співвідповідачі не надали суду жодних документів, що підтверджував би обґрунтованість підвищення вартості газу. Тому суд задовольнив клопотання представників Юлії Тимошенко про повторне витребування вичерпного переліку документів, які дали уряду підставу для такого непопулярного кроку, що викликав соціальну напругу серед українських громадян.

– За ініціативи фракцій «Батьківщина» майже всі районні та міські ради Волині ухвалили звернення до високопосадовців із вимогою скасувати підвищення ціни на газ, бо воно не тільки тягне зростання тарифів на житлово-комунальні послуги, а й неминуче спричинить підвищення вартості продуктів, товарів та послуг, – сказав голова обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Олег Кіндер. – Наші депутати виконують обіцянку, яку давали своїм виборцям, – захищати інтереси людей, котрі через непомірні апетити олігархів опиняться за межею бідності або стануть заручниками субсидій.

Другим фронтом назвав підвищення тарифів експерт із питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко. У прямому ефірі телеканалу UKRLIFE.TV він зазначив, що сьогодні Україна веде дві війни. Перша – це зовнішня, за якою ми з тривогою стежимо. Другу оголосили українцям так звані бізнес-структури, що осідлали монополії, через недосконалу тарифну систему.

Народний депутат України (фракція «Батьківщина») Іван Крулько заявив, що постанова про нові ціни на газ є абсолютно необґрунтованою. Її потрібно скасувати судом як таку, що не відповідає закону. Водночас «Батьківщина» підготувала низку законопроектів, аби розв’язати проблему завищеного тарифоутворення, встановити справедливу ціну на газ та інші комунальні послуги для населення. Незалежно від того, як діятиме парламентська більшість, фракція Юлії Тимошенко буде і далі домагатися зниження тарифів.
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

Топ авторів:

Сусь НаталіяТетянка ГаврилюкKovelPostHalyna TkachukСкок ДмитроНікіта МудринецьРемонт ПКОлександр ФілонВасиль КовальчукСергій