Протягом багатьох століть свято Покрови було головним для українських вояків - від козацтва до Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії. Сучасна Українська держава є історичним та політичним спадкоємцем Русі, козацтва, визвольного руху та тисячолітньої християнської традиції.

День Захисника України – це день мужності, бойового подвигу та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, збереження та розвитку національних військових традицій і звитяг, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі.

Це свято стосується всіх громадян України, всіх українців по всьому світові, священним обов’язком яких є захист своєї Матері - України, яка переживає, можливо, найскладніший період в сучасній історії, має об’єднатися і захистити свій суверенітет, свою територіальну цілісність, свою незалежність і свою землю!