Понад 20 політичних та громадських організацій, які виступають проти розпродажу землі, об’єдналися в Національний штаб захисту рідної землі. До його складу увійшли представники політичних партій та рухів, наукових та професійних спілок, волонтерських та ветеранських організацій.

Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко взяла участь у його першому засіданні.

- Якщо ми не керуватимемо своїми земельними ресурсами, наслідки будуть трагічні. Ми залишимося сировинним придатком назавжди. І ні через жодні міжнародні суди цього не змінимо. Я хочу, щоб усі ми усвідомлювали, на якій межі стоїмо. Це та межа, за якою України в повноцінному вимірі як незалежної суверенної держави вже не буде, – зазначила Юлія Тимошенко у своєму виступі.


Національний штаб затвердив вимоги до президента Володимира Зеленського, у яких йдеться про необхідність відкласти ухвалення земельних законів, продовжити мораторій та оголосити референдум, давши народу самостійно вирішити, продавати сільськогосподарську землю чи ні.

-Зеленський знає, що 73% людей проти розпродажу землі. Якщо він всупереч цьому протягне земельні закони, це означатиме, що він працює не на Україну. Це означатиме, що він працює на замовлення, яке йде зовсім з інших сторін, але точно не від народу України. Інакше б він провів референдум та ухвалив би всі рішення за його результатами, – наголосила лідер «Батьківщини».

На першому засіданні Національного штабу ухвалено рішення щодо об’єднання в один спільний рух усіх штабів, створених різними організаціями. Активісти звернулися до депутатів різних рівнів із закликом підтримати вимоги Штабу. Окреме звернення щодо неприпустимості відкриття в Україні ринку землі спрямували до міжнародних організацій.

Владу попередили, що в разі ігнорування вимог людей Національний штаб залишає за собою конституційне право на мирні протести.

- Зараз у нас залишилась остання можливість на щось вплинути. Нам треба єднати зусилля та виходити на єдиний процес захисту України в умовах цієї політичної кризи. Наша команда – за безстрокові акції протесту як у регіонах, так і в центрі, з усіма зусиллями нашої команди, – зазначила Юлія Тимошенко.(Газета «Вечірні вісті»