AIESEC — міжнародна неполітична, неприбуткова молодіжна освітня організація, що надає можливість молоді віднайти та розвинути свій потенціал для здійснення позитивного впливу на суспільство.

AIESEC займається міжнародними програмами стажувань та супутньою діяльністю, яка надає стажерам можливість отримати практичну освіту, розвиває лідерський потенціал молоді завдяки організації різноманітних проектів, а також забезпечує освітній процес для членів організації і всіх, хто співпрацює з організацією.

Інноваційний підхід до розвитку молоді зосереджується на активній лідерській ролі, розвитку персональних та професійних якостей, побудові мережі контактів та вмінні вносити позитивні зміни в суспільство. Об'єднує студентів та молодих спеціалістів, які цікавляться проблемами у світі, лідерством та менеджментом.

AIESEC співпрацює з більш ніж 8000 організаціями та компаніями у 113 країнах світу, такими як Alcatel, ABN AMRO, Cadbury Schweppes, DHL, Electrolux, InBev, Enterprise Asia, HP, Microsoft та UBS.

Всі члени AIESEC проходять через офіційне залучення у діяльність організації, і лише потім починаються брати на себе відповідальність у певній сфері. Потім вони можуть вибирати між лідерською позицією і роботою закордоном, або й пройти обидві ці стадії за бажанням. Останній крок — використати всі навички, натхнення та контакти, отримані в AIESEC, роблячи позитивний внесок у суспільство.

В Україні представництва організації працюють у 18 містах — Києві, Харкові, Львові, Одесі, Дніпропетровську, Донецьку, Івано-Франківську, Маріуполі, Сімферополі,Севастополі, Тернополі, Ужгороді, Луганську, Бердянську, Запоріжжі, Кривому Розі, Сумах, Чернівцях, Хмельницькому, Вінниці та Луцьку.

Залучено до співпраці понад 1000 молодих людей.
19 лютого 2011 року на міжнародній конференції в Мексиці «Global Leaders Summit», де зібралися представники зі 107 країн світу, Президентом AIESEC на термін з 1 липня 2011 по 1 липня 2012 року було обрано українку, випускницю Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Тетяну Михайлюк.

Студентка Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Боднарець Анна стала людиною зі світу AIESEC. Навчається дівчина нa IV курсі історичного факультету спеціальності Документознавство та інформаційна діяльність». Анна стала учасницею міжнародної програми. Кілька шалених тижнів, недоспаних ночей, цікавих екскурсій, нових знайомст, позитивних емоцій переслідували дівчину влітку.

Знаю Аню як активну студентку та цікаву співрозмовницю. Розвиватися – ось що є пріоритетним для Анни. Про організацію дізналася від Анастасії Сілівончик, яка раніше була учасницею, тому і сама вирішила спробувати, загорівшись бажанням.

Відбір учасників відбувається таким чином: заповненюється аплікаційна форма, потім спілкування з представником AIESEC. Наступним кроком є домовленість про співбесіду і, власне, її проведенняю. Тест англійською мовою онлайн – третій крок. Звичайно, слід мову знати вище середнього рівня, щоб успішно пройти тест. Успішне проходження цих кроків завершиться підписанням договору. Але це ще не все. Далі – пошук проекту, співбесіда в Skype з представником локального комітету країни, в яку подаєш заявку. Позитивна відповідь свідчить про те, що можна купувати білети на літак.

Анна обрала Туреччину. На проекті було 18 учасників з Португалії, Колумбії, Китаю, Єгипту, Алжиру, Румунії, Македонії, Казахстану, Туреччини, Киргизстану, Індії, Індонезії, Пакистану та багато інших країн. Це круто. Це досвід та нові друзі, з якими дівчина постійно спілкується та з нетерпінням чекає зустрічі.

«Туреччина – це надзвичайно цікава й колоритна країна. Зламала багато стереотипів саме про людей. У нас, коли кажуть щось про Туреччину, то перша думка – «гарем». Насправді, це давно вже європеїзована країна. Тут, дійсно, жінка відходить на другий план, і у неї немає таких прав і можливостей як у чоловіка, але це зовсім не те, що закладено в нас у голові про цю країну. Якщо говорити про традиції, то дивує те, як часто турки п’ють чай. Так, саме чай, а не каву (хоч кава там просто надзвичайна). Уявіть собі: на вулиці +47ºС, а посередині дня сидять люди і п’ють чай. Це дійство відбувається на сніданок, полуденок, ланч, обід, під вечір, на вечерю, вночі… постійно. І, до речі, чай у турецьких кафе дають як бонус, тобто безкоштовно», - розповіла дівчина.

На проекті було весело та цікаво. Всі вони такі різні, але спільну мову знайшли відразу і так було протягом шести насичених тижнів. За цей термін я встигла відвідати такі міста, як Ізмір, Мармаріс, Акєка, Анталія, Мугла. Сам проект був локалізований у місті Денізлі.

Анна на проекті навчала студентів англійської мови. У цьому допомагали презентації про світові проблеми та ігрові тренінги для кращого запам’ятовування. Основною метою було навіть не підтягнути рівень знань учнів, а виховувати лідерські навички, що дуже знадобиться дітям у майбутньому.

Звичайно, задоволення не із дешевих. Безкоштовним було шеститижневе проживання в Host family. Квитки, харчування, розваги, подорожі – все оплачує інтерн, тобто учасник. Це волонтерське стажування, тут все добровільно.
І на останок: «Не можна виділити декілька речей, бо вся подорож була незабутньою. Починаючи від Львівського аеропорту і закінчуючи слізьми прощання з друзями. Я не забуду наші roll call – щоденні танці, пікніки, пригоди зі студентами, подорожі, недоспані ночі. Це все назавжди зі мною, і мені здається, що моя подорож з цими людьми тільки починається.»

Анна мріє повернутися до Туреччини, а також планує поїхати в Чехію, Угорщину, Хорватію. Насправді, не важливо куди ти їдеш, головне, який колектив тебе чекає, від цього залежить все стажування.

«Не сидіть на місці, розвивайтесь, удосконалюйтесь, подорожуйте. Це незабутні емоції та враження, і хай для цього потрібно докласти немалих зусиль, але воно того варте!»