Роботодавець зобов’язаний розрахуватися з працівником у день звільнення

Звільнили з роботи, заборгувавши 1341 гривню. Ви би погодилися на таке? І правильно! Адже роботодавець зобов’язаний розрахуватися з працівником у день звільнення.

З такою проблемою пані Євгенія звернулась до одного з бюро правової допомоги. Жінка розповіла, що її звільнили з роботи у зв’язку з закінченням строку договору. І навіть не виплатили зарплату. Просто спровадили з підприємства. На усні та письмові вимоги віддати належні їй кошти колишній роботодавець не реагував.

Юристи бюро констатували проблему: на момент звільнення з людиною не було проведено повного розрахунку, як це передбачено ч. 1 ст. 47 Кодексу законів про працю України. Ця норма звучить так: Власник або уповноважений ним орган зобов’язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то ці суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою.

Юрист бюро склав позов до суду. При цьому він від імені клієнтки просив стягнути з підприємства не лише невиплачений заробіток 1341 грн., а й компенсацію у формі виплати працівниці її середньої заробітної плати за весь час затримки (74 робочих дні) по день фактичного розрахунку – 12643 грн.

Судом було винесено рішення щодо задоволення позовних вимог в повному обсязі та стягнуто на користь позивачки близько 14 тис. грн. Таким чином, Пані Євгенія, звернувшись до системи безоплатної правової допомоги, отримала не тільки свої чесно зароблені гроші, а й компенсацію середньої зарплати за той період, коли з нею не було повного розрахунку, а отже – відбувалося порушення її трудових прав.
Рішення суду вже набрало законної сили, тож безробітна людина зможе отримати і матеріальну підтримку.

З рішенням суду можна ознайомитися за посиланням:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/89586488

Коментар юриста бюро правової допомоги
Відповідно до ч.1 ст.116 Кодексу законів про працю України власник або уповноважений ним орган зобов’язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у день звільнення.

Якщо добровільно роботодавець зарплату не віддав, звертайтеся до суду і не забудьте паралельно заявити про стягнення компенсації у формі виплати середньої заробітної плати за весь час затримки по день фактичного розрахунку (відповідно до ст. 117 Кодексу законів у працю України)”.

У відповідності до п.20 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» в разі непроведення відповідачем розрахунку з ним, як працівником, до розгляду справи, суд на підставі ст. 117 КЗпП України повинен стягнути на його користь середній заробіток за весь період затримки розрахунку.


#БПД #LegalAid #ПравоЗТобою

Коментарі

Читайте також

Юрист БПД допоміг клієнту скасувати виконавчий напис нотаріуса

Юрист БПД допоміг клієнту скасувати виконавчий напис нотаріуса
Рішенням суду позов клієнта було задоволено повністю. Визнано виконавчий напис, вчинений приватним нотаріусом, таким, що не підлягає виконанню. Стягнуто з відповідача на користь клієнта судовий збір.

Як повнолітній дитині стягнути з батьків витрати на своє утримання: судова практика

Як повнолітній дитині стягнути з батьків витрати на своє утримання: судова практика
Незалежно від того, стягуються із одного з батьків або обох з них аліменти на дитину чи ні, вони зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину. В окремих випадках на батьків можуть покладатися зобов’язання щодо участі в витратах на їхню повнолітню дитину.