Звіт міського голови Ковеля перед громадою за 2016 рік


Добрий день, дорогі ковельчани!

Сьогодні ми зібрались, щоб підбити підсумки року, що минає. З впевненістю можу сказати: для Ковеля він був успішним. Нам вдалося чимало зробити для розвитку нашого міста. Над цим працювала велика команда. І маленькі справи кожного ковельчанина є помітними штрихами на загальній картині наших перемог і досягнень.

Про все розповісти за невеликий проміжок часу неможливо, тому зупинюсь на найбільш знакових подіях і справах. І розпочну з головного нашого фінансового документа - кошторису Ковеля.

За 11 місяців 2016 року до загального фонду бюджету надійшло податків та зборів понад 185 мільйонів гривень, забезпечено виконання запланованого обсягу на 105,7 відсотка. У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року власні надходження зросли на 61 мільйон 600 тисяч гривень, або майже на 50 відсотків.

Забезпечено виконання призначень з усіх основних видів доходів загального фонду бюджету. Зокрема, податку на доходи фізичних осіб надійшло до міської казни в сумі майже 73 мільйони гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року - зростання більше як в півтора рази, або на 26 мільйонів гривень.

Значну частину бюджету Ковеля складає акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольних, тютюнових виробів та нафтопродуктів), який запроваджено з 1 січня 2015 року. Цих коштів отримано понад 45 мільйонів гривень.

Обсяг плати за землю в порівнянні з минулорічним періодом зріс у 2 рази. Загалом ці надходження становлять майже 25 з половиною мільйонів гривень.

Тісно співпрацюємо з інвесторами. Будівельні компанії, які зводять житло в Ковелі, виконують усі взяті на себе зобов’язання і здійснюють ряд додаткових робіт на благо міста.

Зокрема, забудовниками були сплачені до міського бюджету кошти на розвиток інфраструктури в сумі понад 486 тисяч гривень, а також виконані роботи із спорудження інженерно-транспортних мереж за межами будівельних майданчиків на загальну суму понад півмільйона гривень.

За 11 місяців до міської казни від продажу комунального майна надійшло 1 мільйон 800 тисяч гривень та стільки ж отримано від орендної плати, від продажу землі - 5 мільйонів 200 тисяч гривень.

Бюджет розвитку 2016 року за попередніми планами мав скласти 23 мільйони, впродовж року ця цифра зросла майже в чотири рази. Це дозволило реалізувати чимало важливих соціальних, культурних, інфраструктурних проектів у Ковелі.

Особлива зона уваги міської влади - житлово–комунальна галузь. Адже це тепло у квартирах і під’їздах, чистота на вулицях і прибудинкових територіях, безпека на дорогах і в громадських місцях. Тому саме сюди депутати та виконком скеровують чималі кошти.

Першочергово у Ковелі виконуються роботи з благоустрою тих вулиць, де мешканці долучаються до їх співфінансування. Адже на реалізацію всіх міських планів коштів не вистачає. Тим більше, що цьогоріч поточний та капітальний ремонти доріг виконуються за ресурси міської казни. Ковель на ці потреби не отримав фінансування з обласного і державного бюджетів, як це було раніше.

У нинішньому році капітально відремонтовано ділянки доріг на міських вулицях: Володимирській, Ярослава Мудрого, Грушевського, Ватутіна, Черняховського, Незалежності,Липинського. На ці потреби використано майже 5 з половиною мільйонів гривень.

Протяжність шляхів у Ковелі — 187 кілометрів. Впорядкувати всі одразу неможливо. Щоб менше руйнувалися центральні магістралі, ремонтуються альтернативні на околицях містах.

Не оминули ми цьогоріч увагою і прибудинкові території. Варто зазначити, що на їх ремонт з міського бюджету виділено 2 млн. 600 тисяч гривень. Роботами охоплено двори за адресами: Незалежності, 86, Косачів,28, Володимирська,3, Ватутіна,74А. На місці залишків старого асфальту вкладається бруківка.

Цей матеріал обраний не випадково. Таке покриття дуже зручне у використанні, економічно вигідніше. Воно екологічно чисте, чого не скажеш про асфальт. Думаю, мешканці міста дуже швидко в цьому переконаються. Тому запроваджено практику викладання бруківкою і тротуарів.

Варто сказати, що Ковель – єдине місто в Україні, в якому проведені роботи з інвентаризації всіх прибудинкових територій, які знаходяться в користуванні РЖКП-1 та РЖКП-2. А це 262 земельні ділянки, на які виготовлена документація за кошти міського бюджету.

З кожним роком розширюється географія світлового комфорту ковельчан, проводяться роботи з реконструкції й утримання мереж вуличного освітлення та світлофорних об’єктів. У цьому плані питання енергоефективності на сьогодні є пріритетним для міської влади.

Зокрема, здійснено реконструкцію вуличного освітлення з влаштуванням світлодіодних, енергоефективних світильників на вулиці Володимирській, де замінено 57 ліхтарів потужністю 100 ВАТ на 35 ВАТ. Їх гарантійний термін - п’ять років. Також частково такі роботи виконано на вулиці Ватутіна.

На одній із центральних магістралей, вулиці Незалежності (від парку Шевченка до вулиці Смірнова) підрядник КП «Добробут» проводить монтаж нових опор, на яких теж встановлять сучасні ліхтарі.

Також у нинішньому році проведено реконструкцію мереж зовнішнього освітлення на вулицях Дунаєвського та Петлюри, у ці дні бригада працює на Заводській та Відродження.

Крім того, проводиться реконструкція системи освітлення парку імені Тараса Шевченка.

Все це дозволить зменшити бюджетні витрати на електроенергію і покращить освітлення Ковеля.

Варто зазначити, що встановлені світлофорні об’єкти на перехресті вулиць Варшавської – Відродження та на перехресті Варшавської – Володимирської. Їх вартість - 669 тисяч гривень. Також в нинішньому році планують змонтувати світлофор на перехресті Незалежності – Смірнова.

Загалом на модернізацію вуличного освітлення спрямовано майже чотири мільйона гривень.

У 2016 році управлінням капітального будівництва та житлово-комунального господарства проведено реконструкцію повітряної лінії електропостачання по вулиці Брестській та розпочато будівництво лінії електричних мереж в районі вулиць Церковної-Макаренка-Князя Романа. Вартість цих робіт – 1 мільйон 251 тисяча гривень. Перенесено лінію електропостачання в районі вулиць Брестської-Зерова.

Крім того, збудовано лінію електропостачання кварталу індивідуальної забудови в районі вулиці 22 Січня, підведено лінії живлення до 5 житлових будинків. Виконання робіт проводилось на умовах співфінансування. На це освоєно 261 тисячу гривень.

З метою запобігання підтоплень територій міста здійснюється капітальний ремонт водовідвідних каналів в районах вулиць Сагайдачного (привокзальний ринок), Князя Романа і Княгині Ольги та капітальний ремонт зливових мереж на вулицях Брестській та Зерова.

Міська влада стратегічно підійшла до питання теплопостачання в Ковелі. Уже встановлено десять котлів на альтернативному паливі. Всю систему теплопостачання закільцьовано. Якщо виходить з ладу одна з котелень, її навантаження розприділяється на інші. Є домовленість з підприємством «Волинь-Кальвіс» на придбання шести твердопаливних котлів у 2017 році.

Разом з тим, постійно проводимо модернізацію котелень, зокрема у нинішньому році вони відремонтовані на вулицях Незалежності,50, Грушевського,9. та здійснено реконструкцію теплових мереж на чотирьох котельнях. На що використано понад два мільйони гривень.

Для поліпшення ефективності роботи комунальних підприємств за кошти міського бюджету придбано нову техніку. Для «Ковельводоканалу» куплено три автомобілі, екскаватор та каналопромивочну машину. Автокран і два самоскиди поповнили автопарк ПТМ «Ковельтепло». І по одному сміттєвозу отримали РЖКП 1 та 2.

Ковель змінює своє обличчя. Будуються нові об’єкти, знаходимо можливості створювати для людей комфортні зони для відпочинку.

Новозбудована набережна уже стала одним іх улюблених місць для мешканців міста, де вони із задоволенням проводять свій вільний час. Відтоді, як розпочались роботи, там відбулись кардинальні зміни. Місцевість не впізнати. Вздовж водосховища викладено доріжку з бруківки, поряд стоять лавки для відпочинку, набережна освітлюється новими сучасними ліхтарями.

Хочу подякував за допомогу у реалізації ідеї народному депутату України Степану Івахіву та його благодійному фонду «Патріоти Волині».

Уже весною роботи на набережній будуть відновлені: облаштуємо пляж, ігрові та спортивні майданчики, пірси. Усе, що і попередньо планувалось, коли задумувався проект «Рекреаційна зона».

На продовження теми. Сектор дитячого дозвілля у міському парку культури і відпочинку вже давно потребував змін та оновлення. За кошти міського бюджету протягом останніх двох років в «дитячому містечку» встановлені 4 нові атракціони. У цьому куточку парку завжди людно, чути дзвінкий сміх дітвори. А від дорослих почасти чуємо слова вдячності за добру справу.

Ми не взмозі розширити межі нашого центрального парку, але прагнемо аби він набув більш сучасного вигляду. Розпочато будівництво нової літньої естради. На проведення робіт у нинішньому році з міського бюджету освоєно майже півтора мільйона гривень.

У місті давно назріла потреба у такому об’єкті. Тим більше, що останнім часом проведення загальноміських заходів практикуєтьтся саме у парку. Нинішня естрада збудована ще у 70-их роках і її реконструкція є недоцільною, тому і вирішили повністю надати їй сучасного вигляду.

Уже виконані земляні та бетонні роботи, облаштовано фундамент. Наразі зводяться стіни для спорудження сцени. До кінця року заплановано ще змонтувати дах. Уже з настанням тепла будівництво буде продовжено і навесні зведення об’єкта завершиться.

Це буде новий сучасний комплекс під відкритим небом: розширена сцена буде обладнана освітленням, з’являться гардеробні, просторі підсобні приміщення. Для глядачів будуть придбані зручні стільці і майже удвічі збільшено кількість місць. Тут встановлять огорожу та світильники.

Помітно змінились наші заклади охорони здоров’я, покращено благоустрій їх територій, вперше за багато років медики отримали соціальне житло.

Ковельське МТМО — лідер серед подібних медичних установ в Україні за кількістю придбаного медичного обладнання.

Цьогоріч у міській поліклініці запрацювала сучасна мамографічна система італійського виробництва. Придбано новітню рентгенівську діагностичну систему, апарат УЗД, які значно покращують якість обстеження пацієнтів.

Варто сказати, що на медичне устаткування останнім часом використано майже 6 мільйонів гривень. На благоустрій та ремонтні роботи – 2 мільйони.

Завершено заміну вікон у всіх приміщеннях на енергозберігаючі. Зокрема, в цьому році на ці потреби використано 800 тисяч гривень. Йдеться про пологовий будинок, де крім цього проведено ремонт приміщення і прилеглої території. Це ще понад чотириста двадцять тисяч гривень.

По-новому тепер виглядають хірургічне, приймальне та лор- відділення.

Зокрема, на капітальний ремонт хірургічного відділення з міського бюджету спрямовано понад мільйон гривень. Особлива увага тут приділена спеціальним і господарським приміщенням, маніпуляційній, перев’язочній, санвузлам, де замінили все: системи каналізації, електро-, водопостачання, вікна, плитку.

Після ремонту коридор став своєрідною візитівкою хірургії. Тут оновили стіни, стелю, замінили освітлення і вперше використали для покриття підлоги спеціальний лінолеум для лікувальних закладів.Тут буде обладнано і сучасний ресепшен.

Давно потребувало ремонту та оснащення новою медичною апаратурою приймальне відділення.

Аби воно відповідало сучасним стандартам, керівники медустанови перед початком робіт вивчили напрацювання знаних лікарень, спілкувались з фахівцями та долучили власний досвід.

Зокрема, у новому приймальному відділенні облаштовано діагностичну палату, де проводитиметься ультразвукова діагностика, експрес-аналіз цукру крові. Придбано хірургічну лампу для нескладних операцій та іншу необхідну апаратуру.

На капітальний ремонт та медичне обладнання з міського бюджету освоєно 750 тисяч гривень. Таку ж суму використано і на оновлення лор- відділення.

А ще, в 2016 році виконано роботи із заміни покрівель стоматологічної поліклініки та поліклініки ЦРЛ, будівлі харчоблоку. Викладено бруківкою територію Ковельської центральної райлікарні та поліклініки на вулиці Незалежності, 122.

Для підтримки пільгових категорій населення міста, які потребують постійного лікування, а також для профілактики певних видів захворювання діє 5 медичних програм. На їх реалізацію використано 1 мільйон 720 тисяч гривень.

Міська влада та керівництво МТМО спрямовують зусилля на те, аби ковельчани отримували якісну медичну допомогу, проходили лікування в належно облаштованих приміщеннях, а персонал мав достойні умови праці.

У Ковелі за останні кілька років зроблено значний крок для зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти. Приємно, що депутати завжди виважено підходять до вирішення питань. І сьогодні можна з впевненістю сказати, що освіта для Ковеля – це пріоритетний напрямок у його розвитку. Місто думає про своє майбутнє уже сьогодні.

Неодноразово наводив приклад, що на початку моєї каденції на капітальні ремонти освітніх закладів із міського бюджету спрямовувалось не більше мільйона гривень, у нинішньому році - використали понад сім мільйонів.

Нам майже вдалося розв’язати проблему ремонту покрівель закладів освіти. Цьогоріч перекрито дахи на школах №1, 12 та 13.

Радію з того, що тепер наші юні таланти мають новий сценічний майданчик. Кардинально змінив інтер'єр актовий зал головного центру позашкільної освіти Ковеля — міський палац учнівської молоді. На його капітальний ремонт з міського бюджету використали 1 мільйон 300 тисяч гривень. На сьогодні в творчих гуртках та студіях палацу займаються понад 1100 дітей.

Починаючи з грудня 2014 року, міська влада разом з благодійним фондом народного депутата України Степана Івахіва «Патріоти Волині» працювали над реалізацією соціально важливого для міста проекту – капітального ремонту (а фактично відбудови) дитячого садка в мікрорайоні «Сільмаш», що на вулиці Відродження, 12а. Тепер понад дві сотні дітей отримують тут дошкільну освіту. Перших чотири групи запрацювали торік, сьогодні їх удвічі більше.

Чимало довелось попрацювати аби створити казку для дітвори, перетворити занедбану будівлю у красивий, сучасний, комфортний навчальний заклад. Це - гідний результат спільної роботи міської влади, народного депутата України Степана Івахіва та його фонду «Патріоти Волині», будівельників, колективу. Значний внесок зроблено і батьками. Ми бачимо наочне свідчення тих змін у нашому місті, на які ми не тільки чекаємо, а й самі здійснюємо.

У ці дні завершено і утеплення приміщення. Ці роботи виконано за кошти державної субвенції, про яку теж для нашого міста подбав Степан Івахів, а це понад півтора мільйона гривень.

Загалом за останніх три роки у Ковелі додатково створено 400 місць в дитсадках у 16 групах.

Це неабиякий прорив. І тепер питання здобуття дошкільної освіти в кількох мікрорайонах міста вирішено. Дещо складніше з цим в центральній частині, але робота в цьому напрямку ведеться.

Вдалося нам реалізувати ще один вагомий проект – здійснити капітальнимй ремонт другого корпусу ЗОШ №8, повернути до життя приміщення із понад столітньою історією.

Тепер учні середніх і старших класів нарешті змогли перейти на навчання в одну зміну. Перший поверх повністю використовується для інклюзивного навчання, для діток з особливими освітніми потребами.

Сьогодні кількість таких школярів збільшується і те, що восьма школа має тепер такі хороші умови, це великий плюс. Від цього виграють всі - учні, батьки, педагогічний колектив і місто загалом.

У Ковелі проживає чимало дітей з особливими потребами. Усі вони потребують фахової уваги. Ці завдання вирішує міський центр соціальної реабілітації неповносправних дітей.

Зараз центр відвідують тридцять діток — і не лише з Ковеля, а й району.

Ковель по праву називають спортивною столицею Волині. Лише за останні роки в місті збудовано 4 міні-стадіони. Цьогоріч відкрили новий тенісний клуб у третій школі, проведено реконструкцію стадіону «Верес», облаштовано два тренувальних футбольних поля міського центру «Спорт для всіх», де у секціях займаються чотириста дітей. Ми і надалі плануємо не словом, а фінансами допомагати цьому закладу. Він має перспективи подальшого розвитку.

Цей рік став знаковим у спортивному плані для Ковеля. Вперше наш земляк Віталій Романчук піднявся на найвищу спортивну вершину – Олімпійську. У складі збірної з футболу юнак завоював золото на Паралімпійських іграх в Ріо. Маємо в планах підтримати нашого спортсмена матеріально.

Троє ковельчанок брали участь та достойно виступили на Олімпійських іграх 2016 року. Тетяна Коб, посіла 5 місце в змаганнях з жіночого боксу, Анастасія Коженкова – 4 місце з академічного веслування та Юлія Остапчук-Ткач – 8 місце з вільної боротьби.

У Ковелі кожен третій день проводяться змагання, графік досить щільний і насичений. Майже 13 з половиною тисяч чоловік взяли участь у спортивно-масових заходах. Загалом проведено 130 змагань. Серед них – міжнародні, всеукраїнські, обласні.

Тож і спортивну інфраструктуру нам є для кого покращувати, зміцнювати матеріально-технічну базу. Маю велику надію, підкріплену уже конкретними домовленостями, на відродження стадіону «Локомотив».

Ковель багатий талантами. Про це свідчать і наймасштабніші мистецькі проекти, які відбулись у нинішньому році. Зокрема, всі концерти, які проходили на День міста були організовані аматорами Ковеля. А це 70 різноманітних номерів на різних сценічних майданчиках впродовж дня. Це титанічна праця, яка під силу творчим людям.

Достойно ковельчани представили наше місто і під час творчого звіту, присвяченого Дню Незалежності України.

У ході концерту свою творчість продемонстрували 21 колектив та окремі виконавці. Всього понад 500 учасників долучились до дійства талантів.

Творчий потенціал аматорських колективів Ковеля високо оцінило і представницьке журі.

Завдання влади – створити для наших митців хороші умови. Частково воно уже виконано. Ми оновили цей зал, в якому перебуваємо, розпочали будівництво нової літньої естради. Наймасштабніший проект плануємо реалізувати у наступному році. Сьогодні працюємо над проектно-кошторисною документацією з проведення капітального ремонту народного дому «Просвіта». Талановиті мешканці заслуговують на ошатні і сучасні об’єкти культури.

Прагнемо створити максимальні зручності для мешканців міста, які звертаються до влади. Відтепер надання всіх адмінпослуг сконцентровано в одному приміщенні. Міський ЦНАП у нинішньому році справив новосілля. Тут проведено капітальний ремонт, влаштовано “прозорий офіс”, по-сучасному обладнано робочі місця для прийому відвідувачів, запроваджена електронна система регулювання чергою.

За 11 місяців цього року в центрі зареєстровано більше 56 тисяч звернень громадян. Спеціалісти центру приймають документи по 140-а адміністративних послугах.

Станом на 1 грудня від надання адміністративних послуг до міського бюджету надійшло майже 12 мільйонів гривень.

У попередні роки адмінзбір зараховувався до державного бюджету.

Приємно констатувати, що сьогодні у Ковелі один з кращих архівів області. У ньому встановлена спеціальна автоматизована система вентиляції, яка допомагає зберігати в приміщенні необхідну температуру і вологість. Крім того, його обладнано системою порошкового пожежогасіння.

Для наших депутатів створено прекрасні умови, які сприяють ефективній роботі та економії часу. Тепер сесії міської ради проходять в новому залі, де до речі раніше працював архів. Допомагає депутатам у роботі електронна система «Віче», яка передбачає поіменне голосування.

Кожен пульт обладнано персональним мікрофоном, що дозволяє виступати з місця. Нова система також веде аудіозапис сесії.

На облаштування нового сесійного залу та придбання системи «Віче» кошти були виділені з міського бюджету.

Розвиває Ковель і партнерські стосунки. У нинішньому році ми поновили Угоду про співпрацю з нашими друзями, містом Ленчна. Історія наших відносин уже нараховує десять років.

Підписано Договір про співпрацю з гміною Бабошево (Польща). Уже перші позитивні результати співпраці маємо. Наші партнери допомагають діткам з особливими потребами. Вони привезли для них десять комп’ютерів.

Маємо напрацювання з розвитку інфраструктури у Ковелі по спільних проектах у рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь- Україна - 2014-2020» з польськими містами Хелмом, Ленчною, Щучиним.

Звичайно, приємно більше говорити про здобуття нових друзів, про взаємини із давніми партнерами. На жаль, є й інші випадки, які диктує саме життя, обставини, підказує серце. Веду до того, що Ковель розірвав партнерські стосунки з російським Ржевом. Це ініціатива депутатів і вона була схвалена на сесії міської ради.

Непростий час зараз переживає країна. Війна своїм темним крилом торкнулась і нашого міста. Ми стараємось як можемо підтримувати родини загиблих. На сьогодні більшість з них забезпечено житлом.

У нинішньому році три двокімнатні помешкання куплено в новобудовах Луцька. Таким було бажання родин. Виділеної державної субвенції на забезпечення сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь у антитерористичній операції, житлом було недостатньо. Тому до благородної справи долучились благодійники, використано кошти міського бюджету.

Постійно на контролі міської влади – питання щодо забезпечення учасників АТО земельними ділянками. Хоча не все так швидко і легко вирішується, як би цього хотілося.

Ковель вперше запровадив і продовжує надалі програму щодо надання пільг учасникам АТО та членам сімей загиблих в частині звільнення їх від сплати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.

Ковельчани, які вирішили служити за контрактом, отримують одноразову фінансову допомогу у розмірі п’яти тисяч гривень.

Для дітей із родин загиблих та учасників АТО влітку був організований відпочинок на озері Світязь. Впродовж 21-го дня хлопчики та дівчатка набиралися сил та нових вражень в оздоровчому таборі «Чайка». Путівки були придбані за кошти місцевого бюджету. Приділяємо велику увагу цим дітям під час відзначення Новорічно-Різдвяних та інших свят.

Вдячний волонтерам, громадським активістам, які долучаються до кожної важливої ініціативи, що працює на зміцнення обороноздатності країни, підтримку армійських та добровольчих формувань, родин загиблих та поранених бійців.

Визначною подією для усіх ковельчан стало відкриття пам’ятника борцям за волю України. На цей монумент місто чекало два десятки років.

Він постав на знаковому для нас місці, де 19 серпня 1990 року місцеві активісти Народного руху України вперше вивісили синьо-жовтий стяг над Ковелем.

Цей пам’ятник – наша з Вами посвята і тим п’ятнадцяти хлопцям, нашим землякам, які відстоювали незалежність України уже сьогодні.

Пропоную вшанувати їх пам’ять хвилиною мовчання.
Варто сказати, що ковельчани беруть активну участь у житті міста, займаються доброчинними справами.

Благодійну акцію нам вдалось організувати на Великодні свята. Ковель приймав групу дітей та педагогів із селища Нікольське Донецької області. Попередньо між нашими громадами був підписаний Меморандум про співпрацю. І перші кроки до налагодження дружніх стосунків зроблено.

Скільки б не зробили в минулому, всеодно будемо жити новими планами, амбітними проектами. Завжди варто прагнути до кращого. Безперечно, ковельчани гідні достойного життя, яке творити нам разом. Принагідно, дякую за співпрацю, розуміння всім міським жителям, депутатам, громадським активістам.

Попереду Новорічно-Різдвяні свята. Користуючись нагодою адресую всім сердечні вітання. Зичу нам миру на рідній землі та в душі кожного, доброго всім здоров’я, успіхів, удачі, благополуччя Вашим родинам.

Сподіваюсь, що і в наступному році нам вдасться спільно здійснити чимало добрих справ для розвитку нашого рідного міста та поліпшення добробуту ковельчан.
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь