Вивчення англійського алфавіту являє собою перший крок, з якого необхідно вивчати мову. Крім того, знання англійських літр - необхідні та обов’язкові навички для сучасних молодих людей, адже їх використання дуже часто зустрічається в повсякденному житті, наприклад, продиктувати ім’я, вулицю чи поштову скриньку. А правильна вимова - запорука успішного освоєння мови.

Всім знайома ситуація, коли потрібно вимовити англійське слово по буквам - наприклад, продиктувати адресу електронної пошти або назву сайту. Ось тут і починаються дивні назви - i - «як паличка з крапкою», s - «як долар», q - «де українська й»

Коли ви будете знайомитися з правилами читання слів англійської мови і вчити нові слова, вам необхідно буде вивчити транскрипцію. Вона використовується у всіх словниках, і якщо ви будете її знати, це раз і назавжди зніме для вас проблему правильної вимови нових слів. При цьому майте на увазі, що вимова окремої літери та вимова її у слові можуть різнитися.

В англійському алфавіті 26 букв: 20 приголосних і 6 голосних. Голосні букви - це A, E, I, O, U, Y. Найчастіше в словах зустрічаються літери E та Т, найрідше – Z та Q. Основою для англійського алфавіту стали латинські літери.

В англійській мові є кілька букв, на які потрібно звернути особливу увагу, оскільки у них є певні особливості, які потрібно враховувати при вивченні алфавіту.

- Буква Y в англійській мові може читатися як голосний і як приголосний звук. Наприклад, в слові «yes» - це приголосний звук [j] (й), а в слові «many» - голосний звук (і).

- Літери в словах, як правило, передають тільки один звук. Буква [i]X
- виняток. Вона передається відразу двома звуками - [ks] (кс).

- Буква Z в алфавіті по-різному читається в британському та американському варіантах. Британський варіант - [zɛd] (зед), американський варіант - [zi:] (зі).

- Відрізняється і вимова букви R. Британський варіант - [a:] (а), американський варіант - [a:r] (ар).

Знання алфавіту сприятиме можливості легко вимовити по буквах будь-яке англійське слово. Це вміння необхідно, коли потрібно під диктовку записати англійські імена. Якщо англійська потрібна вам по роботі, така навичка може дуже стати в нагоді, оскільки англійські імена, навіть однакові за звучанням, можуть писатися декількома способами. Тому для самих британців і американців абсолютно природним вважається попросити вимовити ім’я по буквах, якщо потрібно його записати (spell it) - звідси слово спеллінг (проголошення по буквах), яке ви можете побачити в різних навчальних програмах.

Також для вивчення алфавіту можна використовувати спеціально підготовлене зображення з англійським алфавітом, що містить приклади назв тварин і предметів, що починаються на відповідні літери:

Якщо слухова пам’ять у вас працює краще, ніж зорова, почніть співати алфавіт. В Інтернеті ви знайдете масу аудіо - і відеозаписів. Наведемо найкращі пісні про англійський алфавіт.

Слова цієї пісні для вивчення англійського алфавіту:
A B C D E F G

H I J K L M N O P

Q R S

T U V

W X Y and Z

Now you know your ABC

Next time won't you sing with me

Ось ще гарне відео:

Наступне відео дуже веселе і можна співати разом:

Цікава відмінність англійського та українського алфавіту полягає в тому, що не дивлячись на кількісну перевагу букв, в українській мові менше звуків, ніж в англійській — їх 38, в той час як в англійській — цілих 44! Тому в англійській мові існує визначення дифтонгів (diphthongs) («ді» – «два», «фтонг» – «звук») - поєднань двох голосних звуків, що утворюють тільки один склад. Приклади дифтонгів в англійській мові: [ou], [oi], [ie], [ue], [au], [ai].

Також вимова англійського алфавіту обумовлена рядом чинників, наприклад, залежить від того, закритий чи відкритий склад у даному випадку, яка наступна буква у слові, чи це не виключення із загальних правил читання тощо.

При читанні та вимові слів, ми можемо стикнутися з диграфами. В англійській мові існує феномен, коли поєднання декількох букв народжує звук не подібний ні на одну з них. Це і є диграф. Правильна вимова англійського алфавіту та таких поєднань слідує просто запам’ятати. Приклади диграфів:

goose – оо – [u:] – гусак;

physics – ph – [f] – фізика;

thieves – th – [θ] – грабіжники.