1. Головна
  2. Новини
  3. «Різдво у Косачів»: колядки, святкове частування та «Марусина ялинка»

«Різдво у Косачів»: колядки, святкове частування та «Марусина ялинка»

10 січня у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї ім. Лесі Українки відбулося свято. Як і колись, у Косачів, його відзначили у широкому колі друзів, знайомих, колодяжненських дітей, їх батьків, бабусь і дідусів. Пише сайт Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки.

Уже традиційно, але щораз по-новому, проходить «Різдво у Косачів»: із вертепами, ляльковими театрами, волинськими колядками, різдвяними сценками, тобто так, як було за часів дитинства Лесі Українки.

Початком святкового дійство стали різдвяні вітання та щирі віншування, що линули на адресу гостей від директора музею Ольги Бойко та численних гостей, представників влади та громадськості.

Добірку віншувань продовжив Анатолій Семенюк, письменник, член Національної спілки журналістів України. І, як це властиво творчим людям, презентував слухачам власний поетичний твір різдвяної тематики.

Серед присутніх на святі - голова правління благодійного фонду І. Омелянюка в м. Ковелі Галина Голубович з сім'єю, священик церкви Св. Миколая УПЦ КП с. Колодяжного Іван Оринчак. Кожен з них вітав присутніх зі святом, бажав їх родинам здоров'я, достатку, миру, Божої благодаті. Діти учасників АТО Анна та Богдан Басанські, Ярослав та Захар Мартинюки отримали Різдвяні подарунки з рук завідувачки музею Ольги Бойко.

Далі всі поринули у час, коли почалося дійство за п'єсою Л. Вилинської, написаної у співавторстві з Оленою Пчілкою «Марусина ялинка», текст якої музейні працівники взяли з унікальної, нещодавно виданої книги. Оригінали дванадцяти текстів п'єс, опублікованих у книзі, і вісім із них, надрукованих вперше, зберігаються в єдиному примірнику у фондах відділу рукописів Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України.

Зрозуміло, що для широкого загалу до часу виходу збірника, твори були недоступні. Саме працівники Інституту підготували і видали книгу, а працівники Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки спільно з земляками підготували дійство про бідну Марусю, мама якої змушена була у Різдвяний вечір дошивати сукні для панночок, які ніяк не могли второпати, чому у дівчинки не буде ялинки, нового одягу, подарунків на Різдво…

Ролі у виставі майстерно зіграли, як наукові працівники музею, так і діти, учасники гуртка «Джерельце», який веде науковий працівник музею – Тетяна Поліщук.

Наслідуючи традиції Косачів, впродовж свята звучали і колядки, частина яких – з часів Лесі Українки, Олени Пчілки, котрі, як відомо, записували волинський фольклор.

А на закінчення вистави присутні щиро раділи, коли Зима, Сніжинки, Дід Мороз влаштували Марусі свято, «яке вона заслужила», з Різдвяним деревцем, прикрашеним «ясною зорею», колекцією свищиків, бубликами. А під ялинкою Маруся знайшла вимріяну справжню ляльку!

Прийшли порадіти з Марусею та прославити народження Спасителя колядники, підготовлені керівником дитячої недільної школи, що діє при церкві Св. Миколая Оленою Філіпчук. На закінчення, як і колись, у гостинних Косачів, всі частувалися тістечками, печивом та багатьма іншими солодощами.

#Різдво #ЛесяУкраїнка #ІванОринчак

Коментарі

Читайте також

Різдво у Ковелі проходить з «Надією»

Різдво у Ковелі проходить з «Надією»
Свято пісні і колядки підготували учасники зразкової дитячої естрадної студії «Надія» разом зі своїм наставником Іриною Новожиловою.