У кожної людини є своє життєве кредо, певні пріоритети та цінності. Це, власне, залежить від способу життя людини та її інтересів. «Якщо у тебе є мрія, тримай її міцно в руках, і то так міцно, щоб вона стала твоєю долею», — саме такий девіз у Станіслава Здробилка. А хто він такий і за які заслуги пишуть про нього, то ми зараз дізнаємося.

Улюблене заняття Стаса – пауерліфтинг. Це силовий вид спорту, який часто називають силовим триборством. Це пов’язано з тим, що в якості змагальних дисциплін у нього входять три вправи: присідання зі штангою на плечах, жим штанги лежачи на горизонтальній лаві і тяга штанги, які в сумі і визначають кваліфікацію спортсмена. У пауерліфтингу важливі силові показники.

Почав Станіслав займатись у 2012-ому році, коли прийшов до спортивного залу. Познайомив його з цим видом спорту директор «Апперкоту» Коренга Володимир. Згодом Стас почав брати активну участь у аматорських змаганнях. Це були перші перемоги на чемпіонатах України і Європи. Після цього життя набрало нових обертів. І тут знайомство з заслуженим тренером України Олегом Хом’яком. Саме з цією людиною були перші в житті хлопця чемпіонати України, де було здобуто за результатами звання Майстра Спорту України.

Протягом 28-31 березня 2015 року в місті Луцьку відбувся Чемпіонат України з класичного пауерліфтингу серед чоловіків та жінок, юніорів та юніорок, юнаків та дівчат. Доля першого місця вирішувала власна вага спортсменів (серед яких і Станіслав Здробилко), так як обидва спортсмени показали результат 595 кг у сумі трьох вправ. Львів’янин був легшим за нашого ковельчанина лише на 50 грам. На цих змаганнях Стас виконав норматив МС України, який рівний 585 кг, а сам виконав 595 кг, що рівне сумі присідання зі штангою (215 кг), жим штанги лежачи (160 кг) та тяга штанги (220 кг). Була спроба і жиму штангу, вага якої сягає 168 кг. І це дорівнює показникові рекорду України. У результаті Здробилко Станіслав Олександрович здобув II місце в Чемпіонаті України з класичного пауерліфтингу серед юніорів (19-23роки) вагової категорї до 83 кг.

Є ряд питань, на які Стас дав із задоволенням відповідь. Розмова була щирою та приємною.

1. На даний момент ти є тренером Фітнес Клубу гарного настрою "Апперкот" нашого міста. Розкажи, будь ласка, коротеньку історію свого кар’єрного росту.

- Кар'єрний ріст розвивався поступово: від простого стажера, згодом до інструктора тренажерного залу. Дуже люблю свою роботу, отримую задоволення від неї, приємний та дружній колектив, робоча атмосфера та привітні клієнти. Найкраща робота – це хобі.

2. Хто є твоєю найбільшою підтримкою на змаганнях?

- Безперечно, що саме тренер є моїм наставником та великою підтримкою. Звичайно, що підтримують і батьки, і друзів, і знайомі, колеги по роботі та відвідувачі спортивного залу.

3. Чи є якісь певні ритуали чи традиції, яких дотримуєшся напередодні змагань. Наприклад, якась «коронна» фраза перед жимом лежачи чи щось тому подібне.

- Все, що потрібно перед змаганнями - це спокій, харчування та сон. Щодо коронної фрази то ні, перед самим жимом уже нічого «у голову не лізе». Традиція у нас є: не переступати через штангу, це як повага до твого противника.

4. Які, на твою думку, риси характеру належать успішному спортсмену?

- У першу чергу - мотивація. Адже без мотивації нічого не буде, навіть якщо це великий талант.

5. Твоя перша перемога. Перші емоції. Поділися з нами. Що ти відчував у той момент?

- Перша перемога була на аматорському чемпіонаті України. Це були незабутні відчуття, коли ти стаєш на сходинку 1-го місце, мурашки по тілі. Ще більші були емоції, коли ми вже приїхали додому з чемпіонату і на тренування зайшов у зал мій перший тренер Коренга Володимир і вручив мені кубок абсолютного чемпіона змагань, якого нам вже надіслали. Адже на перемогу в абсолютці не очікували.

6. Кому найбільше завдячуєш тим, що зараз маєш гарну роботу, успіхи у спорті та звання КМС?

- Найбільше завдячую за роботу і за спорт Корензі Володимиру, так як саме ця людина ввела мене в цю справу, а згодом запропонувала роботу. За звання МС України звісно вдячний моєму тренеру Хом’яку Олегу і Біруку Роману, який допомагав мені з підготовкою.

7. Знаю, що є кумиром для багатьох школярів. А чи є серед них такий, в якому ти бачиш майбутнього бодібілдера? (серед твоїх учнів).

- На жаль, усі мої вихованці припинили заняття, але я хочу знайти того, хто дійсно хотів би займатись. Хоча я помітив маленьку іскру в очах мого меншого брата, якому лише сім років. Надіюсь, він також пов’яже життя зі спортом.

8. Ти брав участь у змаганнях за кордоном? Якщо так, то чим відрізняється рівень змагань в Україні та поза її межами?

- Не був я на змаганнях за кордоном, так як виступав у аматорах, 29 березня був тільки початок професійної кар'єри, я хочу і надіюсь, що представлю Україну на міжнародних стартах.

Що ж, бажаємо успіхів та нових перемог!