У проекті Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за підробку документів, що стосуються проведення профілактичних щеплень, уряд пропонував ввести штрафи за виготовлення підроблених сертифікатів аж до 102-х тисяч гривень. Або навіть обмежувати волю до 3-х років. Для тих, хто користується такими підробками, пропонували штраф у 34 тисячі гривень, або громадські роботи до 200 годин, або обмеження волі до 2 років.
Народні депутати не змогли ухвалити урядовий законопроект щодо криміналізації підробки Covid-сертифікатів
У підсумку - у Верховній Раді не набралася потрібна кількість голосів за цей драконівський законопроект. Як депутатів не вмовляв спікер Стефанчук, лише 186 народних обранці проголосували за те, щоб українців кидати за грати за підробні сертифікати - при необхідних 226-ти голосах. (Поіменний список депутатів, які підтримали цю драконівську ініціативу, можна подивитись тут).

До того ж, нагадаємо, ці "Covid-сертифікати" взагалі не передбачені законодавством і ніхто не має права їх вимагати. Зрештою законопроект був відхилений Радою в цілому і взагалі знятий з її розгляду назавжди.