Розберемо які податки, куди платити, як платити за I квартал 3 групи ФОПа єдиного податку.
Податки ФОП 3 групи за І квартал 2022 року

Які податки необхідно оплатити?


Обов’язково сплачуємо єдиний податок (ЄП) за I квартал (з січня по березень включно) 2022 року за єдиною ставкою 5% від доходу. Сплачуємо протягом 50 днів з моменту закінчення кварталу (до 19 травня). Проте, у нас зараз є можливість сплачувати пізніше, протягом 90 днів після закінчення воєнного стану.

Щодо сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) є зміни у Законі №2120 від 15.03.2022, які стосуються пільг на сплату. Відповідно до Закону, ми обов’язково сплачуємо ЄСВ за січень та лютий по 1430 грн, а починаючи з березня плата є добровільною ще протягом 12 місяців з моменту закінчення воєнного стану. Страховий стаж, якщо ЄСВ не оплачувати не нараховується. Але, якщо є можливість, ЄСВ потрібно оплатити, адже ці кошти необхідні для соціальних виплат для наших громадян. Повна сума за I квартал становить 4290 грн.

Де отримати реквізити?


Реквізити для оплати можна отримати в Електронному кабінеті платника податків. Переходимо у розділ «Стан розрахунків з бюджетом», праворуч у рядку 2 «Єдиний податок з фiзичних осiб» (18050400 00) та 3 «Для фiз.осiб - пiдпр, у т.ч. якi обрали спр. сист. оподатк.та осiб, якi проводять незалежну проф. дi» (71040000 00) у стовпці «реквізити» є піктограма картки 💳, натиснувши на яку ви отримаєте крім актуальних реквізитів ще й кнопки для швидкої сплати податків.

Оплату можна здійснювати як з рахунку ФОПа, так і з будь-якої особистої карти через інтернет-банкінг.