Розберемо основні помилки, які допускає майже кожна людина під час пиття води.
Вода з-під крану та інші найпоширеніші помилки

Пити занадто багато води

Багато людей заставляють себе пити дуже велику кількість води. До того ж без електролітів, які допомагають позбутися лишньої води. Багато експертів говорять, що найголовніше це пити якнайбільше води, чи більше — тим краще. Потрібно пити по 4 літри в день. Але водночас слід запитати, чи людина тренується? Потіє? Отримуєте достатньо солі?

Якщо пити занадто багато води це може вимити запаси електролітів, а саме солі, і стати причиною виникнення гіпонатримії — нестачі натрію у крові, а це — одна з форм зневоднення. Тобто, якщо пити багато води — це може призвести до зневоднення організму. Отже, води потрібно стільки — скільки потрібно!

На щастя, ми можемо відчувати спрагу, яка підказує, коли потрібно пити. Але, якщо у вас є прихильність до створення каменів у нирках, вам потрібно пити не менше 2.5 літри води в день, тому що камені у нирках утворюються у перенасиченій сечі. Тому, якщо пити достатню кількість води — утворення каменів практично неможливе.

Але, чи потрібно всім випивати 8 стаканів води в день? Це залежить від багатьох факторів. Сформуємо правило:
Не потрібно заставляти себе пити воду відрами.
Тому, що гіпонатримія може бути смертельна.

Пити воду занадто швидко

Це не є найголовнішою проблемою, але якщо пити воду занадто швидко, інколи натрій у крові не встигає збалансувати цю рідину, а одне із завдань натрію — баланс рідини всередині та ззовні клітини. Якщо в організм потрапляє дуже швидко велика кількість води це може призвести до набряків. Натрій поступатиме у клітину занадто швидко, а поза клітиною виникає дефіцит, дисбаланс. Тому наступне правило:
Не пийте воду занадто швидко.

Не можна замінювати воду іншими напоями

Багато думають, що напитися можна іншими напоями: кава, чай, алкоголь. Ці напої навпаки зневоднюють організм, а не поновлюють водний баланс. Пам’ятайте, що кава та чай володіють легким сечогінним ефектом, тобто вони виводять рідину з організму, а не відновлюють водний баланс.

Якщо живете у жаркому клімати, потієте або тренуєтеся — потрібно більше пити.

Пиття води під час приймання їжі

Це може розбавити шлунковий сік — соляну кислоту. Якщо вже є проблеми з цим, якщо кислоти не вистачає або вона недостатньо сильна, вода під час їжі розбавить шлунковий сік і значно погіршить перетравлювання, особливо білка. Правило:
Не пийте багато води під час їжі, а найкраще — пити за пів години до неї.

Пиття холодної води

Пиття дуже холодної води у великій кількості може погіршити роботу блукаючого нерва. Це не найважливіший пункт і він торкається не всіх. Якщо травна система ослаблена, наприклад, здуття, пиття холодної води може уповільнити роботу блукаючого нерва, який відповідає за травлення.

Вода з під крану

Хтось скаже, що пити воду з під крана безпечно, але у трубопровідній воді знаходять всі можливі небезпечні речовини, не говорячи вже про хлор та фтор. У такій воді містяться речовини, які впливають на фертильність, гормони, мозок. На додачу до цього, у воді з під крану міститься багато наночастинок пластику. Дуже дрібних частинок. Потрібно встановити дуже гарний фільтр для води.