За півріччя ФОП 3 групи звітують починаючи з 1 липня до 9 серпня включно. Сплачуємо Єдиний податок за півріччя до 19 серпня.
Декларація ФОП 3 група за ІІ квартал (півріччя) 2022 року
Подаємо звіт через Електронний кабінет платника податків. Переходимо у пункт «Введення звітності», обираємо 2022 рік, період подання — «Півріччя» та натискаємо «Створити»:
Декларація ФОП 3 група за ІІ квартал (півріччя) 2022 року
У наступному вікні вибираємо пункт «F01 Прибуток» та «F0103307 Податкова декларацiя платника єдиного податку _ фiзичної особи - пiдприємця (3 група - квартальна)»:
Декларація ФОП 3 група за ІІ квартал (півріччя) 2022 року
Далі переглядаємо автоматично згенеровані дані та натискаємо «Створити»:
Примітка. Додаток 1 ми не подаємо, оскільки він подається лише у складі річної або ліквідаційної декларації чи при переході на загальну систему оподаткування.
Декларація ФОП 3 група за ІІ квартал (півріччя) 2022 року
У наступному вікні також перевіряємо автоматично згенеровану інформацію у таблиці та переходимо до 9 рядка «Фактична чисельність найманих працівників у звітному періоді (осіб)». Якщо працівників немає — ставимо 0. ФОП сам для себе не є працівником.

Далі заповнюємо коди згідно з КВЕД. Необхідно вказати всі КВЕДи згідно з якими ви отримували прибуток у II кварталі 2022 року. Проте, не буде помилкою, якщо ви вкажете всі КВЕДи, які у вас є в реєстрі платника єдиного податку.
Примітка. Якщо доходу у II кварталі не було, можна поставити лише 1 основний КВЕД.
Для того, щоб вставити всі КВЕДи, у новій вкладці браузера відкриваємо сторінку «Облікові дані платника» Електронного кабінету і в самому низу є список всіх КВЕДів. Основний позначений цифрою 1. Копіюємо список та вставляємо у документ:

Примітка. Необхідно видалити символ нижнього підкреслення перед номерами.
Декларація ФОП 3 група за ІІ квартал (півріччя) 2022 року
Переходимо до 4 розділу «ІV. ПОКАЗНИКИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ТРЕТЬОЇ ГРУПИ». У 6 рядку «Обсяг доходу за звітний (податковий) період, що оподатковується за ставкою 5 %» необхідно написати дохід за півріччя. Тобто не дохід за II квартал, а суму доходу за I та II квартали.
Примітка. ФОП 3 групи заповнюють декларації наростаючим підсумком - перший квартал, півріччя, три квартали та рік.
Для того, щоб дізнатися суму доходу за I квартал необхідно у розділі «Введення звітності» відкрити декларацію за цей період і переглянути суму доходу проставлену у 6 рядку «Обсяг доходу за звітний (податковий) період, що оподатковується за ставкою 5 %»:
Декларація ФОП 3 група за ІІ квартал (півріччя) 2022 року
Припустимо, за I квартал ви отримали 100 000 грн, а у II кварталі отримали ще 50 000 гривень доходу. Підсумовуємо дохід за 2 квартали та вписуємо загальну суму (150 000) у 6 рядок «Обсяг доходу за звітний (податковий) період, що оподатковується за ставкою 5 %»:
Декларація ФОП 3 група за ІІ квартал (півріччя) 2022 року
Далі у 13 рядок «Нараховано за попередній звітний (податковий) період (значення рядка 12 декларації попереднього звітного (податкового) періоду)» розділу «V. ВИЗНАЧЕННЯ ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ ПО ЄДИНОМУ ПОДАТКУ» необхідно вписати суму єдиного податку, яку ми вже нараховували та сплачували за попередній квартал. В декларації за 1 квартал ця сума знаходиться у 12 рядку «Нараховано всього за звітний (податковий) період (рядок 9 + рядок 10 + рядок 11)»:
Декларація ФОП 3 група за ІІ квартал (півріччя) 2022 року
Після введення суми натискаємо «Enter», в результаті у 14 рядку нам відобразиться потрібна сума єдиного податку до сплати за звітний період. Цю суму ви заплатите до бюджету.
Декларація ФОП 3 група за ІІ квартал (півріччя) 2022 року
На цьому все, декларація заповнена. У верхньому меню натискаємо «Перевірити» та «Зберегти», далі вибираємо нашу декларацію, підписуємо та відправляємо:
Декларація ФОП 3 група за ІІ квартал (півріччя) 2022 року

Новий ФОП

Трішки простіше все виглядає для новостворених підприємців, які зареєстрували ФОП у II кварталі 2022 року (з 1 квітня по 30 червня). У такому разі у нас немає декларації за I квартал. У звіті ми проставляємо аналогічно кількість працівників, список КВЕДів, а у 6 рядку «Обсяг доходу за звітний (податковий) період, що оподатковується за ставкою 5 %» ми пишемо фактичну суму доходу, яку підприємець отримав у другому кварталі. Після авторозрахунку у 14 рядку отримуємо суму податку, яку потрібно сплатити, а 13 рядок «Нараховано за попередній звітний (податковий) період (значення рядка 12 декларації попереднього звітного (податкового) періоду)» залишаємо пустим.

Якщо був дохід, показуєте його і сплачуєте єдиний податок, інакше подаєте звіт з нульовими показниками.

II квартал без прибутку

Якщо за II квартал ви не отримували прибутку, а в I кварталі дохід був, ви все одно подаєте декларацію за півріччя, вказуєте в ній ті ж дані, що і в декларації за перший квартал. Заповнюєте кількість працівників, список КВЕДів, у 6 рядку «Обсяг доходу за звітний (податковий) період, що оподатковується за ставкою 5 %» потрібно перенести суму доходу, яку ми вказували у декларації за I квартал. У 13 рядок «Нараховано за попередній звітний (податковий) період (значення рядка 12 декларації попереднього звітного (податкового) періоду)» нам потрібно проставити суму єдиного податку, який ми собі нарахували та сплатили у I кварталі (12 рядок). У результаті у 14 рядку «Сума єдиного податку, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду (рядок 12 - рядок 13)» у нас буде нульовий єдиний податок. Тобто, нам не потрібно сплачувати єдиний податок за II квартал, оскільки доходу не було.

Якщо доходу не було як в I, так і в II кварталі, заповнюємо аналогічно кількість працівників, КВЕДи, у 6 рядку «Обсяг доходу за звітний (податковий) період, що оподатковується за ставкою 5 %» ставимо 0 або залишаємо пусте поле.

Після відправлення документа залишається пізніше перевірити, чи документ успішно отриманий. Якщо квитанція № 2 приходить зі статусом «прийнято» - означає, що у податкової зауважень немає. «Не прийнято» - з описом, що неправильно вказано. Ви просто виправляєте помилки й надсилаєте звіт ще раз.