Лише відгриміли залпи війни у 1944 році на розі вулиць Вітовського та Павлова у добротному цегляному будинку було відкрито перший у Ковелі дитячий садок №1. Засновницею і першою завідуючою стала Модзолевська Ніна Олександрівна.

Минув час і в 1948 році для дитячого садка виділили більшу, ошатнішу за архітектурою споруду по в. С.Бандери.

Хоча приміщення було непристосованим, без зручностей, більшість ковельчан мріяли, щоб їхні діти виховувались саме в дитсадку №1, бо заклад знаходився в центрі міста. В ньому завжди було тепло, а головне – щедрими на ласку й тепло, для дітей були вихователі.

Спочатку в дитсадку було дві групи. Вихователями працювали Орлова (Шкурулій) А.Ф., Зосімук Н.М., Анісімова І.О., Сєдова О.І., пізніше – Наконечна (Волошина) М.Г.

Колектив дитячого садка №1 31 травня 1957 рік:
Історія закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Калинка»
1 серпня 1950 року було відкрито санаторну групу. Окрім неї було ще 5 груп: ясельна, І молодша, ІІ молодша, середня, старша.

Початок 60-х років. Завідуючими дитячого садка були: Гольдфельм Лідія Григорівна (1951-1957), Анісімова Зінаїда Іванівна. Працювали такі вихователі: Вербук Р.О., Шкурупій А.Ф., Гаврилова Л.С., Мельникова О.Д., Кобильська М.М., Буланова Н.М., Анісімова І.О., Волошина М.Г., Овсянова П.В., Самсонюк С.Ю., Черниш Ж.Т.

Однією з найулюбленіших виховательок стала Вербук Р.О., яка віддала роботі в дитсадку понад 30 років. І не лише для дітей Ріва Овсіївна була наставницею. У ті часи в установі не було методиста і старша колега була постійним консультантом, порадником для молодих колег. Старшою медсестрою у ті роки працювала Скитович Г.І.
Історія закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Калинка»
Сюди вела стежина працівників дитсадка №1 з 1948 по 1988 рр.

Йшли роки. Одні педагоги виїжджали, інші йшли на заслужений відпочинок, дитсадок поповнювався новими колегами: Яшук (Шабанова) В.Ю. – муз керівник – працювала в дитсадку з 1964 по 1989 роки, Мацюк Г.А. - з 1970 по 1998 рр, Кардимон С.В. – з 1971 по 1997 рр.

Спочатку вихователями, а потім старшими медсестрами працювали – Лотоцька Юлія Йосипівна (1967-1992 рр.), Панасюк Л.І.(1978-1998). Усі вони пропрацювали у цьому садку до виходу на пенсію. Дбайливими, працелюбними господарями дошкільного закладу були завідуючі: Анісімова І.О., ДубінаГ.О., Каюрова М.О., Ткачук Л.В., Тарасюк Л.О.

Дитсадок розміщувався у двох спорудах, приміщення старіло і в грудні 1986 році було закрито один корпус (пожежниками), а в ньому було дві групи. В дитсадку залишилось лише 4 групи. Тіснота, діти спали на розкладених ліжках, їх доводилось носити разом з дітьми після сну на ІІ поверх. Групова кімната була одночасно спальнею і їдальнею, місцем для ігор і занять.

Виникла потреба збудувати для перебування дітей нове приміщення. Його будівництво розпочали у 1987 році.

Волошина Марія Гнатівна – «педагог-старожил» дитсадка. Пропрацювала на посаді вихователя з 15.08.1951 р. по 27.07.1992 р. (понад 40 років). Часто пригадує як вона «східняка», приїхала у міськво, отримала призначення в 1 дитячий садок. В установі саме був ремонт. Завідуюча Анісімова З.І. привітно зустріла молоду виховательку. У повоєнний час було дуже багато дітей «матерів-одиначок». У цілодобовій санаторній групі влітку їх залишалось на ніч часом 28. Доглядали за ними, як за рідними дітьми. Турбувалися про зміцнення навчальної бази. Усі посібники виготовляли власноручно. Підвищували свій фаховий рівень. Часто виїжджали на семінари до міста Луцька. Інспектором облвно у ті роки була Здоровцева Ванда Михайлівна – вимоглива та справедлива.

Наставником Марії Гнатівни була Орлова А.Ф., допомагали в роботі подруги Гаврилова Л.С., Буланова Н.М.. Дуже любила проводити заняття із зображувальної діяльності, зокрема з декоративного малювання.

9 лютого 1988 року завідуючою дитсадком стала Тарасюк Людмила Олексіївна.
Історія закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Калинка»
В старому садку вона мусила дати лад усьому, і в новий дитсадок завозити необхідне устаткування з різних баз міста Луцька. Розвантажувати допомагали працівники дитсадка і батьки.

І ось настав довгоочікуваний час. 31 серпня 1988 року було відкрите нове приміщення дитсадка по вулиці Міцкевича, 48.

Просторі групові приміщення, затишні спальні, сяючий білизною харчоблок, музична та гімнастична зали – викликали захоплення в усіх. Було завезено все необхідне: твердого і м’якого інвентаря, приладдя для занять.

Час спливав. Вихователі змінювались, на місце випускників садочку приходили нові малі дітлахи. Зміни відбувались в Державі, в місті, в садочку. З 20 квітня 1998 року завідуючою дитсадком була призначена молода, енергійна вихователька – ЧЕПАК ОЛЬГА ПЕТРІВНА.
Історія закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Калинка»
Приступивши до роботи, Ольга Петрівна взяла собі за правило: «Зробити все можливе, щоб малята відчували себе затишно в садочку, могли пізнавати світ й росли здоровими».

Вона відразу зайнялась покращенням інтер’єру коридорів, музичного та гімнастичного залів, груп, харчоблоку, пральні, фасаду дитсадка. Було засновано екологічну кімнату.

Одним з найголовніших завдань стало НЕ ДАТИ ЗАКРИТИ САДОЧОК, ЗБЕРЕГТИ КОНТИНГЕНТ.

Але, у зв’язку зі складним демографічним становищем країни, кількість груп постійно змінювалась.

Ось так виглядав садочок через брак дітей та брак коштів
Історія закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Калинка»
Завдяки зусиллям всього колективу, батьків, спонсорів, друге, повноцінне відродження садочка відбулося 1 вересня 2014 року. Було відкрито 4 нові групи.
Історія закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Калинка»Історія закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Калинка»Історія закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Калинка»
Джерело: https://zdo1.kowelrada.gov.ua/istoriya-zakladu/

Адресу, графік роботи, телефони, розміщення на карті та іншу інформацію можна дізнатися на сторінці Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Калинка».