Починалося все в далекому 1960 році: 25 квітня рішенням виконкому Ковельської міської Ради депутатів трудящих було затверджено акт «Про відведення земельної ділянки» під будівництво дитячого садка, площею 7200 квадратних метрів в кварталі 72, будинок № 2. А згодом 30 червня 1962 року цим самим органом місцевого самоврядування було затверджено акт приймання в експлуатацію будинку дитячого садка на 100 місць в м. Ковелі, з площею 559.3 квадратних метрів. І розпочалися робочі будні.

Першою завідувачкою була Ія Олексіївна Анісімова. Під її керівництвом було відкрито заклад та закладено фруктовий сад. Ія Олексіївна працювала в дитсадку №2 недовгий час. Проте, за цей короткий період працівники закладу зрозуміли, що це розумна і прекрасна людина, виважена і вимоглива завідувачка. Користувалася авторитетом у колег, батьків і дітей. Вона була хорошим наставником, порадником для молодих працівників. Колективом керувала вміло, добре володіла важелями індивідуального впливу на людей, знаходила підхід до кожного учасника освітньо-виховного процесу.
Історія закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №2 «Берізка»
При вмілому керівництві другої завідувачки Поліни Василівни Овсянової (1971-1978 роки) садок був зразково-показовим в області. На базі закладу організовувались методичні об`єднання, семінари. Поліна Василівна була великим знавцем психології дитини та дошкільної педагогіки. Вона добре володіла методикою дошкільного виховання та передавала свої знання молодим педагогам, ділилась досвідом з колегами. Своїми знаннями вона неодноразово ділилась і через друкування дописів в журналі «Дошкільне виховання». Поліна Василівна - це всесторонньо розвинута людина. З нею легко спілкуватись на різні теми. Як керівник дитячого садка, вона була однією з кращих в нашому місті і знаною в області. Розумна, винахідлива, вимоглива, самодостатня і творча, здатна в важкий час прийти на допомогу завідувачка користувалась авторитетом серед всіх учасників освітньо-виховного процесу.

З 1978р. по 1984р. працювала завідувачем Хвищук Любов Павлівна.

З червня 1984р. по січень 2001 року ДНЗ №2 очолювала Степанюк Ганна Степанівна. Тяжкі часи випали для завідувачки. «Бути чи не бути дитсадку…» – переслідували колектив не один рік. Малі заробітні плати батьків, не достатнє фінансування закладу привели до низького дітовідвідування. Та колектив, під вмілим керівництвом адміністратора, переборов всі негаразди. Це була мудра, педагогічно грамотна, досвідчена завідувачка. Присвоєне Степанюк Г.С. звання «ВІДМІННИК НАРОДНОЇ ОСВІТИ» саме говорить про її педагогічну діяльність. За її керівництва 1 вересня 1996 року дошкільний виховний заклад №2 м. Ковеля отримав ліцензію серія ДО №031036 на провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти. Ганна Степанівна завжди є бажаною гостею в дошкільному закладі.

Своє 55-річчя 30 червня 2017 року відсвяткував заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №2 «Берізка» міста Ковеля.

Колектив дошкільного закладу, який вже 16 років очолює Тетяна Василівна Філаретова, має хорошу характеристику з боку вихованців та їх батьків.
Історія закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №2 «Берізка»
А інакше і бути не могло. На чолі колективу, Тетяна Василівна, працелюбний і відповідальний керівник. У спілкуванні з колегами завжди доброзичлива, з батьками і дітьми - ввічлива і чемна. В скрутних ситуаціях завжди націлена на знаходження компромісних рішень, до вирішення завдань, різного роду, підходить творчо. Завжди уважна до колег, тактовна. Має навички ділового спілкування і здібності хорошої порадниці та подруги. Сумлінно ставиться до роботи, прагне до підвищення кваліфікації та професійної майстерності власної, а також усього колективу.
Історія закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №2 «Берізка»
Історія закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №2 «Берізка»

ЗДО “Берізка” сьогодні

З 27.06.2018 року рішенням Ковельської міської ради дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №2 «Берізка» переіменований на заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №2 «Берізка» міста Ковеля.

Ось так і донині працює колектив ЗДО №2. Щоранку радо і привітно зустрічаючи своїх вихованців, а їх аж 104 дитини.

На базі ЗДО функціонують 4 групи загального розвитку (І молодша, ІІ молодша, середня і старша).

З дітьми ведуть роботу 8 кваліфікованих педагогів, 2 музкерівники, 1 фізінструктор. Про що свідчать постійна участь вихованців ЗДО у міських конкурсах і фестивалях, та отримані ними грамоти за призові місця.

За станом дитячого здоров’я та профілактикою захворювань стежить медична сестра – Оксана Олександрівна Подліпінська.

Про хорошу роботу закладу та любов до дітей педагогічного колективу свідчать слова вдячності і поваги з боку батьків вихованців. Особливо приємними є слова нашої землячки, поетеси Ніни Горик, яка є мамою наших колишніх вихованців.

Ми захоплюємося та пишаємося своїми вихованцями та їхніми досягненнями.

Педагогічне кредо дитсадка: «Знай дитину, поважай дитину, розумій дитину, люби дитину, будь частиною життя дитини».

Незмінними традиціями дитсадка є:

- проведення дня народження дитсадка з запрошенням колишніх вихованців;

- проведення випуску дітей до школи з обов`язковим врученням їм робіт виконаних ними на протязі навчального року;

- вшановування ветеранів праці.

Джерело: https://zdo2.kowelrada.gov.ua/pro-nas/istoriya-zakladu/

Адресу, графік роботи, телефони, розміщення на карті та іншу інформацію можна дізнатися на сторінці Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №2 «Берізка».