Для когось сон – це стиль життя: поїсти і поспати, на жаль. Сон є однією з необхідною життєвою потребою перш за все. Ми спимо для того, щоб відновився наш організм: у когось після виснажливих тренувань, у когось після бурної вечірки, в інших – після важкого робочого дня. Це, безумовно, залежить від стилю життя. Проте часом буває так, що людина поєднує це все і тому тривалість її сну змінюється щодня. Але важливо, щоб сон тривав щоночі однаково, від цього й буде користь, саме в регулярності.


Після довгих досліджень і суперечок між вченими стало очевидним, що найздоровішими можна вважати людей, які сплять як правило 6,5-7,5 годин. У цих людей найнижчий рівень серцево-судинних захворювань та смертності. Навпаки у тих же, хто спить менше 4,5 годин на добу, тривалість життя скорочується приблизно в 1,6 рази. Але, вчені в результаті своїх досліджень з’ясували цікавий факт, що ще більш небезпечно спати регулярно більше 9,5 годин — такий тривалий сон скорочує життя в 1,7-1,9 рази.


Закономірність вчені виявили, але пояснити, чому все відбувається саме так, вони поки не наважуються. Якщо відносно занадто короткого сну все більш-менш зрозуміло — від недостатнього відпочинку організм швидше старіє, то ось причини досить високої смертності серед любителів поспати залишаються поки загадкою. Цілком можливо, що занадто багато сплять ті, у кого зі здоров’ям не все гаразд і тривалий сон не причина, а наслідок. При цьому медики уточнюють, що на сьогоднішній день універсальної рекомендації по тривалості сну вони дати не можуть. Мова йде лише про час сну, необхідний для більшості людей. Для кожної людини є своя оптимальна тривалість сну, яка залежить від способу життя, роду занять, стану здоров’я та клімату країни, в якій він живе.