У більшості випадків установка будь-яких програм проходить однаково. Перед встановленням ви повинні запустити файл установки та відповісти на декілька запитань в ході процесу, інше відбудеться автоматично.

Якщо ви встановлюєте ліцензійне програмне забезпечення з компакт-диска в CD-ROM, установка повинна запуститися автоматично. Якщо у вас відключений автоматичний запуск, необхідно вручну відкрити вікно "Мій комп'ютер", далі клацнути правою кнопкою миші по значку CD-ROM і в контекстному меню вибрати "Автозапуск". Якщо даного меню не буде, тоді необхідно запустити установку вручну. Для цього необхідно знайти файл з назвою setup.exe або install.exe. Інколи файл інсталяції має назву самої програми.

Зазвичай, початок встановлення програми починається з інформаційного вікна, в якому наведені основні дані про програму. Якщо вас задовільняє дана інформація, натискуємо "Далі" (або Next по-англ.). Потім вам будуть задаватися питання щодо параметрів установки.


Наступним кроком є налаштування шляху встановлення програми. По замовчуванню пропонується папка Program Files в основному розділі жорсткого диска (як правило, на диску С:). Не рекомендується змінювати цю основну папку.

Якщо вибрано за замовчуванням, тоді ваша програма встановиться в папку C:\Program Files\.

Досить часто при установці програм пропонується вибрати тип установки, залежно від якого і буде відбуватися процес встановлення. Зазвичай пропонуються наступні варіанти:

- Стандартна установка (Typical) - цей тип установки являється рекомендованим. При цьому програма буде встановлена у звичайній конфігурації, яка підходить для більшості користувачів. Будуть встановлені найпопулярніші і основні можливості і функції.

- Мінімальна установка (Compact) - вибравши цей тип, ви встановите програму в максимально урізаному вигляді. При цьому вона буде мати лише базові можливості. Такий мінімалізм може бути корисний тільки в тому випадку, якщо вам необхідно заощадити місце на жорсткому диску або якщо вам спочатку потрібні тільки базові можливості програми без жодних доповнень.

- Повна установка (Full) - установка всього функціоналу програми. При установці буде встановлено все, що тільки можна встановити для даної програми. Цілком ймовірно, що деякі з додаткових можливостей вам і не пригодяться ніколи.

- Вибіркова установка (Custom) - цей тип призначений для досвідчених користувачів, які знають, що і навіщо їм потрібно в встановлюваній програмі. Вибравши цей тип, можна безпосередньо вказати набір можливостей і доповнень, якими повинна володіти програма.

Якщо ви не є фахівцем встановлюваної програми, то рекомендується вибирати або стандартний, або повний тип установки.

Різні програми при своїй установці можуть попросити вказати різні відомості. Так, наприклад, вас можуть попросити ввести ваше ім'я і назву компанії. Зовсім не обов'язково вводити правдиву інформацію. Крім того, досить багато програм, особливо які ви скачали з Інтернету, можуть попросити ввести назву вашої електронної поштової скриньки.

Також слід бути уважними, щоб не встановити додаткові програми, які вам пропонуються по замовчуванню разом з основною програмою.

І, нарешті, практично всі комерційні програми вимагають в процесі установки або при першому запуску ввести серійний номер програми, а перед цим погодитися з ліцензійною умовою.

Серійний номер, як правило, надрукований на коробці, в якій поставляється диск з програмою, або на самому компакт-диску. Для деяких програм отримати серійний номер можна в мережі Інтернеті, на сайті фірми-розробника.

Часто в процесі установки даються цілком детальні пояснення з приводу того, що потрібно робити. Також на екрані показується індикатор установки, по якому можна судити про протікання процесу


При установці деяких програм разом з ними встановлюються додаткові системні файли. Причому в деяких випадках старі файли можуть просто замінюватися на нові. У таких ситуаціях вам буде виводитися вікно з проханням підтвердити, чи дійсно ви хочете замінити старі системні файли на нові. Слід відповідати на це питання ствердно.