На жаль, в Україні статистика дорожньо-транспортних пригод залишається невтішною. У більшості випадків, причинами ДТП є легковажність водіїв, яка проявляється в незнанні Правил дорожнього руху, нехтуванні обов'язковими для виконання правилами, серед яких найбільш поширені - ризикована поведінка та усвідомлене порушення, водіння в нетверезому стані, перевищення швидкості, неуважне водіння, недотримання безпечної дистанції та інші. Крім водіїв, винуватцями ДТП стають недисципліновані пішоходи, через яких відбувається кожна третя дорожньо-транспортна пригода.

Безпека дорожнього руху полягає у розумінні усіма учасниками дорожнього руху Правил дорожнього руху та неухильному їх виконанні, що дозволить зменшити кількість ДТП і врятувати сотні людських життів. Знати і дотримуватись правил мають і водії автотранспортних засобів, і велосипедисти, і мотоциклісти, і пішоходи.

Навіщо порушувати правила дорожнього руху, платити штрафи, завдавати шкоду автомобілю, платити за ремонт? А найголовніше, навіщо ризикувати життям? Люди завжди поспішають, що супроводжується перевищенням швидкості, перебіганням дороги в недозволених місцях та іншими необдуманими ситуаціями. Але невже вони готові через "важливі" справи позбутися життя? Величезної кількості аварій можна було б заздалегідь уникнути, якби всі учасники дорожнього руху дотримувалися Правил дорожнього руху.

У рубриці Безпека Дорожнього Руху. УКР опубліковані Правила дорожнього руху України, кожен з пунктів яких підлягає обов'язковому вивченню і виконанню водіями. Це врятує життя Вам та оточуючим, і заощадить гроші.

Удачі на дорогах!