Після успішного встановлення Windows Server 2012 в режимі RAID вирішив поділитися деталями інсталювання. Якби все було просто і зрозуміло — даного запису не існувало. Але при встановленні зустрічаються свої підводні камені...

З'явилася необхідність встановити операційну систему Windows Server 2012. Комп'ютер забезпечений двома жорсткими дисками по 1 ТБ. Оскільки від даного сервера не вимагається значних швидкостей виконання операцій, використання технології RAID 1 себе виправдовує. Для інформації, технологія RAID 1 використовує принципи дзеркалювання, тобто кожна копія інформації має свого «двійника».

Спочатку необхідно реалізувати даний масив в UEFI (Unified Extensible Firmware Interface), що являє собою оболочку, яка пов'язує операційну систему та апаратне забезпечення. Щоб увійти в дане меню, натискуємо відразу після включення комп'ютера клавішу "Delete".

Для виконання необхідних операцій вибираємо "Advanced Mode (F7)":

Наступним кроком в закладці "Advanced" в меню "Sata Mode Selection" вибираємо "Raid"

В закладці "Boot" параметр "Boot from Storage Device" переключаємо в режим "UEFI Driver First". Далі перезавантажуємо систему (F10 и Enter).

Знову заходимо в UEFI. У нас з'явиться в закладці "Advanced" додаткове меню "Intel(R) Rapid Storage Technology".

Тепер ми можемо створити Raid масив (Create RAID Volume).

Далі завантажуємо систему с DVD та встановлюємо програмне забезпечення.

У більшості випадків виникає наступна помилка:

"Не найден необходимый драйвер носителя. Это может быть драйвер DVD-дисковода, USB-накопителя или жесткого диска. Если у вас есть компакт-диск, DVD-диск или USB-устройство флэш-памяти с этим драйвером, вставьте его.

Примечание. Если вставлен DVD-диск или USB-накопитель с файлами установки Windows, его можно пока извлечь.
"

Проблема у тому, що операційна система не містить у собі драйверів Raid. Для вирішення цієї проблеми необхідно завантажити з офіційного сайту підтримки апаратного забезпечення необхідний драйвер:

Далі завантажуємо його з флеш накопичувача (fat32) і продовжуємо інсталювання системи.

Далі можлива наступна помилка:

"Невозможно установить Windows на этот диск (Показать подробности)
Установка Windows на данный диск невозможна. Возможно, оборудование данного компьютера не поддерживает загрузку с данного диска. Убедитесь, что контроллер данного диска включен в меню BIOS компьютера.
"

Для вирішення цієї проблеми необхідно викликати командний рядок (Shift+F10).
Набираємо наступні команди:

1. diskpart - дозволяє управляти об'єктами (дисками, розділами і томами) за допомогою команд.

2. list disk - відобразить список фізичних жорстких дисків.

3. select disk 1 - вибираємо необхідний диск

4. convert mbr - конвертуємо MBR

5. exit - виходимо


В результаті у вас MBR-розмітка на жорсткому диску і ніяких обмежень для установника не буде. Після даних дій можна продовжувати інсталювати операційну систему.