Мандаринчик – фрукт, з яким асоціюється Новий рік та всі зимові свята. Ці помаранчеві солодкі фрукти так схожі на сонечко, якого всім не вистачає в зимові місяці. Однак що ми знаємо про мандарини, крім того, що вони досить смачні і багаті вітамінами?

Зазвичай в наших магазинах продають гібриди мандарин з іншими фруктами, наприклад, з апельсинами, грейпфрутами, лимонами. На етикетках тоді зазвичай пишуть «танжерин», «клементін», «тангора».

Відомо, що чим менший мандарин, тим він солодший. Найсолодший сорт — клементін. Найкрупніший, він же і з відчутною кислинкою — Сантра.
Для того, щоб мандарини довше зберігалися, їм потрібно забезпечити температуру не вище 6 градусів. Ідеальне місце — нижня полиця холодильника.

Мандарини мають цілющі якості. Сік цих фруктів піднімає імунітет дітям і дорослим. Шкурка мандарин застосовується в приготуванні гірких настоянок, як засіб, що підвищує імунітет. У косметології використовують лосьйон з висушених кірок для протирання жирної шкіри.

Ефірне масло мандарина здавно використовується в ароматерапії для підняття настрою і набуття життєвого тонусу.

У подорожах по екзотичних країнах непогано вживати мандариновий сік до прийняття їжі. Це є дієвим профілактичним засобом дизентерії та кишкових інфекцій.

Проте не слід захоплюватися поїданням мандаринок, адже ці фрукти у великій кількості можуть подразнювати слизову шлунка, що протипоказано при гастриті.