Що робити з безпритульними собаками?

Проблеми, пов'язані з наявністю безпритульних тварин, актуальні не лише для Ковеля, але й для багатьох інших міст. Бездомні тварини являють собою загрозу безпеки населення: вони є переносниками різних інфекційних захворювань, нападають на перехожих.

Ми щодня ризикуємо і на власному досвіді переконалися, що ця небезпека – реальна.

В Україні є законодавча база щодо поводження з безпритульними тваринами та регулювання їх чисельності, але як завжди - немає фінансування.

Є світовий досвід успішного вирішення таких питань, але в нас немає відповідного рівня культури утримання власницьких тварин.

Яка форма поводження з безпритульними тваринами є більш ефективною та прийнятною для ковельчан з урахуванням сьогодення?

1. Приспати, труїти тощо...

Реальне вирішення проблеми – знищення безпритульних тварин. Можна дискутувати про найбільш «гуманний» спосіб, та суть від того не зміниться. Це – жорстоко, але саме так ми діємо по відношенню до щурів, тарганів, паразитів. Витрати – порівняно невеликі. Разом з тим – найчастіше знищуються якраз тварини, які є безпечними і звикли брати їжу з рук людей.

2. Стерилізувати

Гуманна альтернатива приспанню. Для успіху необхідна одномоментна стерилізація настільки великої частки популяції, щоб народжуваність не могла перевершити природну смертність. А ось на швидке зменшення кількості собак на вулицях міста розраховувати не варто. Та й стерилізована собака може вкусити.

3. Ізолювати у притулку

Притулок – не просто якесь приміщення, а спеціалізоване приміщення. До нього є ряд вимог. Крім разових витрат на його створення, притулок вимагає поточних витрат на утримання території, приміщень, а також обслуговуючого персоналу, харчування чотирилапих, медикаменти тощо. Бюджету це обійдеться в чималу копійчину.

Чи варто фінансувати утримання безпритульних собак у той час, коли міський бюджет невзмозі допомогти онкохворим, дітям з ДЦП, або ліквідувати таке ганебне явище, як «батьківська плата» в школах та дитсадках?

Можливо долучаться волонтери та небайдужі ковельчани? У 2012 році в Ковелі вже відкривався благодійний рахунок, кошти з якого мали спрямовуватись на утримання тварин в притулку. Надійшло аж 400 гривень.

Проте, скільки людей, стільки й думок.

Нам цікава Ваша думка.

Опитування: Що робити з безпритульними собаками?
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

KovelX - безкоштовні оголошення

Photo KovelX
Photo KovelX
350 грн.
Photo KovelX
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Photo KovelX
25 грн.
Photo KovelX
45 грн.
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
130 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.

Читайте нас також: