З моменту створення OUR-CMS пройшло дуже багато часу, студентські роки плавно перейшли в «Робота-дім-робота». Багато приємних моментів, нових проектів... Хочу дуже коротко поділиться ними з Вами, дорогі користувачі.

Почну з тих далеких часів, коли я вступив до університету у напрямку програмування. Саме тоді і почалася ця історія.

На початку була книга Pascal, трохи пізніше величезний підручник C++. Дуже захопився програмуванням, намагався вивчати все підряд в цій сфері. Інтернет в той час тільки почав набирати обертів і не був настільки доступний, як зараз. Вся цікава інформація була не вагу золота, тому вдома збиралася велика бібліотека технічної літератури.

Під час навчання мені запропонували створити сайт агентства нерухомості. Хоча на той момент я володів лише знаннями операційних систем, але на пропозицію відразу погодився. У той же день купив книгу по HTML, яка допомогла мені повністю розібратися зі статичними сторінками. Наступна книга була вже по PHP і SQL. Почав писати примітивні скрипти для адміністрування сайту.

Трохи пізніше з'являлися пропозиції створити прості сайти візитки. Саме для цих цілей необхідно було реалізувати універсальну систему управління сайтом з простою можливістю зміни шаблонів. Так і з'явилася перша версія OUR-CMS, а сайт виглядав так:

Потім було безліч оновлень, і в результаті був створений форум. Написана велика кількість різноманітних модулів. Крім цього, мій дипломний проект був пов'язаний з даною системою - «Система управління сайтом OUR-CMS», який я успішно захистив.

Величезний внесок зробила в розвиток OUR-CMS дизайнер Юля, яка створила дуже крутий логотип для системи:

Після навчання відразу влаштувався на роботу програмістом, почав реалізовувати нові проекти. В цей же момент закинув CMS, що призвело до появи на форумі багато спаму, питань без відповідей, що в свою чергу перетворило його в цілковитий безлад. Тому я видалив форум, вірніше відклав його на потім...

Чи буде OUR-CMS далі підтримуватися? - дане запитання постійно отримую по електронній пошті. Відповідь одна - буде! Дуже велика кількість сайтів працюють на даній системі. Хіба після цього можна закрити проект? Я просто зобов'язаний його підтримувати, тим самим проявити подяку людям, які проявляють до нього інтерес.

Чи актуальна зараз OUR-CMS?

CMS на файлах будуть жити вічно! Дуже велика кількість сайтів являють собою прості візитки. А що підійде краще для візитки ніж CMS на файлах? Вона повноцінно реалізовує весь функціонал, необхідний для простих тематичних сайтів. Крім того, можливість створити дуже велику кількість статичних сторінок з блогами дозволяє реалізувати повноцінний сайт.

Дуже величезний внесок в розвиток OUR-CMS вніс Тарасенко Ігор Васильович, який і хостингом забезпечив, і доменом, і великою кількістю різнорідних завдань, які мені довелося вирішувати, тим самим більше заглиблюватися в програмування. Також величезне спасибі Денису - другу в університеті, який втлумачив основи програмування. Ну і, звичайно ж, окреме спасибі всім користувачам, які проявили інтерес до OUR-CMS.

Якщо Вам потрібен простий сайт, максимально швидка швидкість завантаження, легкість, простота і зручність користування інтерфейсом тоді можете сміливо використовувати систему OUR-CMS.