Депутати від «Батьківщини» зареєстрували проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо окремих питань оподаткування діяльності у сфері сільського господарства (№ 3748-1).

Наприкінці року Верховна Рада схвалила скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ для аграріїв, на якому вони перебували з 1999 року.

Цей режим дозволяв аграріям залишати у своєму розпорядженні суму ПДВ, нараховану на вартість поставлених товарів і послуг, а не сплачувати її до бюджету.

Так, згідно з новим Податковим кодексом, у 2016 році виробники молока та утримувачі великої рогатої худоби відраховуватимуть до бюджету 20% ПДВ, сільгосптоваровиробники, які працюють із зерновими та технічними культурами – 85% ПДВ, усі інші – 50%.

А з 2017 року аграрії будуть повністю переведені на загальний режим оподаткування.

«Розуміючи поспішність, невиваженість, політичну та економічну недалекоглядність такого рішення, члени фракції «Батьківщина» вимагають захистити аграріїв і пропонують ухвалити зміни до податкового законодавства», – заявив народний депутат Вадим Івченко.

За новим законопроектом, зокрема, пропонується:

– відновити спеціальний режим оподаткування ПДВ сільгосптоваровиробників, який був чинним у 2015 році;

– відновити ставки єдиного податку для платників четвертої групи (сільгосптоваровиробників), які діяли в 2015 році;

– удосконалити положення щодо бюджетного відшкодування та електронного адміністрування податку на додану вартість.

На думку ініціаторів проекту Олександри Кужель, Івана Кириленка та Вадима Івченка, прийняття проекту закону № 3748-1 зумовить забезпечення справедливого підходу у питанні бюджетного відшкодування ПДВ у системі електронного адміністрування.

Автори документу також переконані, що ухвалення запропонованих змін до Податкового кодексу значно зменшить соціально-економічну напругу.

Адже зняття спеціального режиму оподаткування спровокує значний спад сільгоспвиробництва, здорожчання продуктів харчування та дасть поштовх до масових звільнень в аграрній сфері.