OpenOffice.org вважається одним з найуспішніших офісних пакетів, який дозволяє ефективно працювати з текстом, таблицями, презентаціями, зображеннями, базами даних.

Боротьба з піратством з кожним днем стає все більш радикальною. Це дає привід замислитися над тим, що може і не далекий той день, коли доведеться всім користувачам зіткнутися з проблемою придбання ліцензії. І в такій ситуації, звичайно, приємно знати той факт, що є й альтернативне рішення проблеми з OpenOffice.org.

Головною відмінністю програмного пакету в тому, що він підтримує всі версії операційних систем сімейства Windows і Linux і при цьому є абсолютно безкоштовним для використання.

На момент написання статті приведу ціну на останній продукт сімейства Microsoft:

Використовуючи офісний пакет OpenOffice ви не порушуєте авторських прав та можете працювати з усіма файлами, які підготували раніше в середовищі Microsoft Office, і спокійно обмінюватися документами з користувачами інших програм.

OpenOffice - це додаток з відкритим вихідним кодом, яким користуються десятки мільйонів людей. Завдяки вільній ліцензії програмного забезпечення і активній підтримці перекладів на різні мови, співтовариство OpenOffice.org є ключовим гравцем в справі викорінення цифрового відчуження і збереження зникаючих мов малих народів, що знаходяться по той бік "цифрової прірви". Десятки тисяч людей добровільно беруть участь в співтоваристві OpenOffice.org, завдяки чому продукт безперервно удосконалюється.

Використовуючи OpenOffice, ви зможете по достоїнству оцінити його роботу. Тим самим, ви забезпечуєте майбутніх користувачів можливістю користуватися програмним забезпеченням вільно. Спільнота OpenOffice.org запрошує учасників: цінна будь-яка допомога щодо поліпшення OpenOffice.org. Так само, Спільнота вітає і розробників, перекладачів, художників, технічних авторів, тестерів, людей, що пропонують підтримку користувачів, фахівців з продажу та маркетингу, лобістів, спонсорів... Список можна продовжувати довго. Співтовариство діє в міжнародному масштабі у всіх часових поясах та пов'язані за допомогою Інтернету.

До складу офісного пакету OpenOffice.org входить:

OpenOffice.org Writer - Програма для роботи з документами.

OpenOffice.org Calc - Програма для роботи з електронними таблицями.

OpenOffice.org Impress - Програма для роботи з презентаціями.

OpenOffice.org Draw - Програма для роботи із зображеннями.

OpenOffice.org Base - Програма для роботи з невеликими базами даних.

OpenOffice.org Math - Редактор математичних формул.

Програмні продукти з відкритим вихідним кодом стають все якіснішими і популярнішими. На сьогоднішній день не можна назвати безкоштовно поширювану програму з відкритим вихідним кодом поганою або неякісною тільки тому, що вона безкоштовна.

Багато розробників програм з відкритим вихідним кодом почали приділяти особливу увагу якості створюваних додатків. І тому отримують підтримку великих компаній, таких як Apple, Intel, IBM, Google, Red Hat, Novell, Sun і так далі.

Офісний пакет OpenOffice.org давно і успішно використовується як основний додаток для операційних систем Linux. А з недавнього часу став ефективно використовуватися користувачами операційної системи Windows.

Офісний пакет OpenOffice.org добре підтримує формати від Microsoft Office. Що дуже важливо, тому що користувачам завжди доводитися відправляти або отримувати документи у форматі від Microsoft. Всі проблеми з сумісністю форматів усунені, програма вільно відкриває і зберігати документи у форматах від Microsoft Office.

OpenOffice.org зараз реальний конкурент пакету Microsoft Office. І дійсно цей безкоштовний офісний пакет досяг тієї точки розвитку, коли він вже перехоплює тисячі користувачів Microsoft Office. Тим самим завдавши фінансовий збиток доходам корпорації Microsoft. Все більше і більше компаній і організацій звертають свою увагу на безкоштовний офісний пакет OpenOffice.org.

Закінчивши роботу над документом OpenOffice.org, вам не обов'язково зберігати створений файл у форматі Open Dokument, який є власним форматом OpenOffice.org. Ви з легкістю можете зберігати створені файли у форматах від Microsoft Office, хоча навіть якщо вибирати формат Opeb Dokument все одно проблем із сумісністю Microsoft Office не буде.

Безкоштовний комплекс програм OpenOffice.org може гідно конкурувати та в більшості випадків замінити знаменитий Microsoft Office. Функціональність безкоштовного офісного пакету просто вражає та заслуговує на увагу.