В продовження теми безграмотності Народного контролю.

Ми вже встигли звикнути до «перлів» та «ляпів» місцевих можновладців. Що взяти з них, убогих?

Та виявляється, у ковельських недолугих чинуш з’явились амбітні та перспективні конкуренти.

Керівник Ковельського осередку ГО «Громадський рух «Народний контроль» Анна Коршунова «завалила» виконавчий комітет Ковельської міської ради зверенннями.

Інколи буває важливо показати власну активну громадянську позицію та нагадати чиновникам, що всі їх дії чи бездіяльність знаходяться під прискипливим громадським контролем – та цього разу результат виявився дещо несподіваним.

Лист 1

«Згідно указу президента України, щорічно відзначати День Героїв Небесної сотні 20 лютого в Україні.» Крапка.

У цьому реченні незавершена думка. Не здається?

В останні часи режиму Януковича багато блогерів посаду «президента України» принципово писали з маленької букви, висловлюючи таким чином своє відношення до особи, що її обіймає. Тенденція.

Вихідний номер даного листа – «65». Такий самий вихідний номер від 12.01.2016р. має інший лист (далі). Дрібниця. Але якщо на такій дрібниці «зловлять» держслужбовця – говорять про фальшування документів, або як мінімум – про халатне ставлення до роботи. А так – і справді дрібниця.

Лист 2

Цей лист також має вихідний номер «65».

Згідно ст.39 Конституції України громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

Ключове слово – «завчасно». Лист датовано 12.01.2016р., проведення акції планується на 15-20 лютого. Проте й цілого місяця не вистачило, щоб доставити листа до міської ради. Пані керівник Ковельського осередку спромоглась виконати норму Конституції та сповістити орган місцевого самоврядування про проведення акції лише 17 січня – вже під час її проведення. Також дрібниця.

Правда, держслужбовця за таку "дрібницю" можуть прив'язати до ганебного стовпа та розіп'яти - стаття, шановний.

Лист 3

Громадська організація «Громадський рух «Народний контроль» - він чи вона?

І що розуміти під виразом «…донести до відома нашу організацію»? Традиційно щось не те з відмінками.

Не здивуюсь, якщо чиновники порушать терміни розгляду цього звернення.

У зверненні мова йде про витяг з рішення Ковельської міської ради від 26.05.2015 №72/16 «Про надання дозволу на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд».

Для оперативного розгляду звернення варто було б прикласти копію цього витягу, але для чого спрощувати життя бюрократам? Самі знайдуть! Так, рішення знайдуть. Але ж витяг стосувався конкретного громадянина, яких у зазначеному рішенні – десятки.

Насправді в рішенні міської ради від 26.05.2015 №72/16 йдеться про відведення земельних ділянок громадянам в районі вул. Сурікова-Зарічна та в районі вул. Чумацька-Сірка. Звідки взявся район вул. Черняховського? Набережна?

Складання якого проекту ведеться комісією з питань регулювання земельних відносин? Якщо мова про землевпорядну чи містобудівну документацію – то такі проекти розробляються ліцензованими організаціями, а не депутатськими комісіями. Якщо про проект рішення міської ради, що розглядаються профільними комісіями - то такий проект давно розроблено, розглянуто та прийняте відповідне рішення - від 26.05.2015 №72/16. Що за таємничий «проект»?

Тобто, «розібратись найякшвидше» - тільки не на тверезу голову.

Лист 4

На проведення робіт з кронування дерев - завжди дуже болісна реакція.

А ця фраза – шедевральна: «… порушують права ковельчан на задоволення потреб милування природною красою дерев та зберігання тіні влітку і отриману користь від озеленення дерев».

Балака ще ніхто так не посилав.

Але найцікавіше далі. Уважно прочитайте останнє речення звернення.

Виявляється, це сам Балак від громади Ковеля надав скаргу про спотворення дерев! Хто ж тепер буде займатись відписками?

Лист 5

Єдиний лист від ГО «Громадський рух «Народний контроль», де нема жодної помилки.

Мабуть тому, що голова організації Андрій Мисик читає папери, перед тим як їх підписувати.

В листі викладено прохання надати приміщення по вул. О.Пчілки,17 для розміщення громадської приймальні організації, осередок якої очолює відома у Ковелі волонтерка та активістка Анна Коршунова.

Народний контроль під стінами міської ради вимагав включення Анни Коршунової до складу виконавчого комітету.

Депутати не прислухались. Як у воду дивились.

Працівники виконкому, яким потрапляли листи Народного контролю на опрацювання чи підготовку відповіді, спочатку входили у легкий ступор. Невірячи власним очам, раз за разом перечитували, намагаючись збагнути суть викладеного й дивувались, як у настільки обмеженому просторі формату А4 можна примудритись наробити стільки граматичних та стилістичних помилок? Після психологічної розрядки у вигляді неконтрольованого напівістеричного реготу, виконавець починає усвідомлювати, що в руках – офіційний документ. І що на нього треба готувати офіційну відповідь…

Це вам не бугага. Це жах…