У дитини обов'язково має бути особистий вільний час, коли вона нічого не робить: від двох до чотирьох годин на день. Тривожні амбітні батьки дітей якомога швидше хочуть заповнити дитячий free time гуртками та секціями.

Своїх дітей потрібно берегти не боятися поганих оцінок у школі.

Бійтеся довести до відрази до школи та навчання взагалі.

Після однієї серйозної контрольної на зборах все українські батьки запитували про оцінки і тільки чехи і поляки запитували щось на кшталт: «Як він себе відчував? Він хвилювався? »І це правильно.

Пам'ятайте, якщо ваша дитина не в змозі робити уроки сама, то на це завжди є причина. Лінь тут ні при чому. Такої категорії, як лінь, у психології взагалі не існує. Лінь завжди розкладається на відсутність мотивації і волі. Серед причин, за якими дитина не робить уроки сама, може бути що завгодно: підвищений внутрішньочерепний тиск, гіпертонус, психологічні проблеми, СДУГ (синдром дефіциту уваги і гіперактивність). І замість того, щоб витрачати свої вечори на спільне сидіння над підручниками - краще спробувати визначити цю причину і працювати над її усуненням.

Сімейні цінності повинні бути на першому місці, а оцінки - на другому. Психіка в підлітків і без того загострена, а місяці підготовки до ДПА і ЄДІ стають по-справжньому чорним часом для сім'ї: всіх переслідують неврози і депресії, вони провокують істерики, хвороби, мало не суїциди. Як уникнути всього цього кошмару або хоча б мінімізувати наслідки? Варто зосередитися на любові. Подумати про те, що досить скоро, коли всі оцінки і іспити зітруться з пам'яті, буде важливо тільки одне - чи не втратили ви близькість, довіру, розуміння, дружбу зі своєю дитиною... Адже можна отримати п'ятірку і втратити донечку. Здати ЄДІ, вступити до інституту, але вже не відновити колишніх відносин.