Збувається історична справедливість – надання Томосу, тобто незалежності Українській Православній Церкві, що дасть можливість об’єднатися всім православним конфесіям, які діють на теренах нашої держави, створити Помісну Церкву, визнану і прийняту в лоно Вселенської Православної Церкви.

Ця подія увійде в золоту дату історії українського народу, бо не географічно, не політично, а духовно поєднає український народ в одну християнську родину.
А духовність – це надзвичайно потужна сила, яка є великим зодчим і кличе до мудрості, любові і творчої наснаги будувати спільну нашу українську хату.

Сьогодні наші недруги і противники надання Томосу Україні, свідомо одурюють вірян, розповсюджують неймовірні чутки про майбутні силові захоплення храмів (особливо УПЦ Московського Патріархату). Священики цієї Конфесії і прихожани в розгубленості і в невідомості, свідомо нагнітається страх, агресивність і ненависть.

Але мало хто з простих вірян, яких можуть використати у провокаціях релігійного характеру, знає, що Томос надає право для діяльності всіх конфесій при об’єднанні в тому числі і УПЦ МП.

Слід звернутися до доробку «Як побудувати нашу Хату» Митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького, де він наголошував, аби створити Українську Помісну Церкву, потрібно щоб лідери всіх православних конфесій зустрілися та змогли піти на поступки, але настільки, щоби кожна з Церков не втратила своєї ідентичності. Знаєте в чому мудрість його думки і бачення? При об’єднанні ніяка з Церков не буде принижена і найголовніше у спільну чашу духовності покладе свої багатовікові духовні скарби. Це нам пропонує і Томос.

Зрозуміло, що нині багато хто з противників надання Автокефалії Українській Церкві розглядає як політичний трюк перед виборами Президента України Порошенка і забаганку Патріарха Вселенської Церкви Варфоломія.

І це неправда, бо кожен православний знає – без Божої волі нічого не відбувається – ні нагорода, ні покара, бо як сказано, що без Його волі і волосинка не впаде з нашої голови. Ми ж так ревно співаємо у всіх Церквах, у тому числі і Московського Патріархату «…Боже Великий, нам єдності дай…» Ото ж Він і дає нам ту єдність у Томосі, нам ж лишається тільки зрозуміти вагомість цієї події і побачити одні в одному, представників усіх конфесій, братів і сестер єдиної Української Помісної Церкви.