Навіть найбільші любителі затишного дозвілля з книжкою погодяться, спорт навесні - одне задоволення. Це природньо — адже навколо пробуджується природа, а організм людини теж її частина. Тренуватися стає легко і приємно, особливо якщо ви не будете робити це в чотирьох стінах наодинці. По-новому, по-весняному можна займатися будь-якими видами спорту, але особливо цікавим навесні стає біг, їзда на велосипеді або на роликах, активна ходьба і дихальні практики. Звичайно ж, все це за умови, що весна вже вступила в свої права, але якщо у вашому регіоні все ще сніг і мороз, то слід почекати, займаючись в будинку або в спортивному клубі.

Для того, щоб ваш план активності в цю пору року був найбільш ефективним, потрібно визначитися, яким спортом зайнятися навесні, щоб досягти певних цілей. Якщо ви хочете схуднути, то слід звернути увагу на кілька важливих моментів, які описали нижче.

Основні закони фітнесу для схуднення навесні

Навіть якщо ентузіазму у вас хоч відбавляй, все ж стратегія "сьогодні біжу, завтра кручу педалі, післязавтра танцюю на дискотеці" дещо поступається більш впорядкованому тренувальному плану. Щоб успішно позбавлятися від накопиченого за зиму, тілу потрібні розтяжка, силові рухи, кардіо та дихальні вправи.

Як правильно займатися спортом і фітнесом навесні:

- Якщо ви практикуєте бодіфлекс, то тепер його слід використовувати як ранкову зарядку, додавши в свій весняний фітнес-план додаткові тренування, припустимо, ввечері по 30-40 хвилин 4-5 разів на тиждень.

- Якщо ви займаєтеся кисневою гімнастикою давно, обов'язково ускладніть свій ранковий комплекс, спробуйте нові відео або навіть новий тип дихання.

- У вечірній план включіть три заняття ходьбою, бігом, велосипедом або роликами, плюс два невеликих уроки силових вправ. Це допоможе "розкрутити" метаболізм до межі і скорегувати фігуру. Якщо ви ніколи не займалися силовими тренуваннями то чудово підійде каланетика. Місяць каланетики, і ви будете готові до нового типу навантаження.

- Ваша весняна дієта не повинна залишатися за бортом, навіть якщо ви активно тренуєтеся. Пам'ятайте, що правильне харчування для зниження ваги - це 90% успіху. Намагайтеся планувати день так, щоб ви встигали повноцінно поїсти, і не пропускайте прийоми їжі. Навесні це особливо важливо, тому що організм за зиму вичерпав всі запаси - втома може дати про себе знати дуже скоро, перешкодивши вашим тренуванням.

- У вихідні не сидіть вдома на дивані. Робота в саду, прогулянки, подорожі - хіба мало чим цікавим можна зайнятися далеко від улюбленого дивана.

- Постарайтеся проходити 10 000 кроків в дні, вільні від тренувань, і ви зможете схуднути ще швидше.

- Не "давіть" на свій організм. Намагайтеся дотримуватися розумного балансу між тренуваннями, дієтою і іншими заняттями. 30-40 хвилин 5 разів на тиждень цілком достатньо, щоб скинути зайву вагу і зміцнити здоров'я. Додаткові заняття потрібні тільки досвідченим фітнесістам, а компенсувати порушення плану харчування додатковою фізичною активністю - не завжди правильний шлях.

Ходьба для схуднення навесні
Як тільки сонечко почне припікати і здадуться придатні для ходьби доріжки, варто включити прогулянки в свій тренувальний план. Поки погода ще нестійка, носіть кросівки для бігу по пересіченій місцевості, вони вбережуть вас і від травм, і від холодної води, яка часто потрапляє в звичайне взуття. Одягайтеся в спортивну форму по сезону, а необхідні речі складіть у рюкзачок, щоб уникнути "перекосів" в поставі і затиску м'язів спини.

Почніть з трьох тренувань на тиждень в швидкому, але комфортному темпі. Ходіть так, щоб підтримувати бесіду було важко.

Перші тренування на ще холодному повітрі присвятіть виробленні цінного вміння дихати носом. Так ви підвищите метаболічний відгук від занять і будете спалювати більше жиру.

Як тільки потеплішає, включіть ще декілька видів тренувань, включивши в них інтервали. Знайдіть, наприклад, сходи, і чергуйте 3-4 хвилини ходьби по прямій з 2 хвилинами ходьби по сходах. Це легко зробити, наприклад, в міському парку.

Дуже корисно влаштовувати інтервальну ходьбу і по піску, однак для цього потрібне якісне спортивне взуття. Як тільки ви перестанете втомлюватися при ходьбі, варто задуматися не про збільшення тривалості прогулянок, а про додаткові види фітнесу. Не бійтеся нарощувати саме інтенсивність, а не час, і ви відповісте собі на питання, як схуднути навесні.

Як почати бігати навесні
Якщо взимку біг можна і навіть потрібно перенести в зал на бігову доріжку, то з настанням весни, за умови гарної погоди, вже можна почати бігати на свіжому повітрі, тим самим підвищивши ефективність від занять.

Пам'ятайте, що під час руху корпус повинен бути трохи нахиленим вперед, а ось коліна підкидати до живота не треба. Намагайтеся не використовувати активні перекати з носка на п'яту, біжіть природно, не "розштовхуйтесь" ногами, створюючи віддачу в коліна і тазостегнові суглоби.

Почніть з інтервального бігу. Після 5 хвилин швидкої ходьби збільште швидкість на хвилинку, потім відпочивайте 4 хвилини, і так далі. Поступово доведіть періоди відпочинку до хвилини, а бігу - до чотирьох.

Як тільки ви змогли пробігти 20 хвилин без зупинки - час підшукати маршрут з гірками, східцями і іншими природними перешкодами.

Їзда на велосипеді навесні
Найприємніше після весняного потепління - це дістати з комори свій улюблений велосипед і відновити прогулянки на ньому. Прекрасно, якщо ви можете просто їздити на роботу або навчання на велосипеді. Однак якщо це для вас - тренувальний снаряд, ставтеся до катання серйозно.

Новачки часто скаржаться на біль в області таза. Щоб цього уникнути, придбайте велоформу, і носіть її, навіть коли на вулиці холодно, під штани. Відмінно буде, якщо ви зможете чергувати велотренування навесні, наприклад, з бігом.

Ролики для весняного схуднення
У теплу весняну погоду вже можна ставати на ролики, особливо якщо ви любите цей вид спорту. Вони дозволяють позбутися від більшої кількості калорій, ніж їзда на велосипеді. Однак постарайтеся дочекатися того моменту, коли лід повністю зійде з доріжок, і носіть захист, щоб не отримати травму.

А як бути, якщо рухатися хочеться, але весна в вашому регіоні пізня, і на вулиці поки тренуватися неможливо? Може бути, варто на додаток до своїх улюблених кисневих гімнастик походити в фітнес-центр або басейн? Адже головне в тренуваннях - задоволення, яке ви отримаєте. А спорт навесні навіть в залитому сонцем залі фітнес-клубу все одно прекрасний. Весняного і спортивного вам настрою!