Активними учасниками акції «Напиши листа солдату» стали дошкільнята та учні загальноосвітніх шкіл. Саме з такою пропозицією благодійний фонд «Патріоти Волині» звернувся до дітей у святковий День знань. Усі малюнки та листи мають бути передані волонтерами воїнам 14-ої окремої механізованої бригади, які служать в зоні АТО.


Марк Бондарук як ніхто інший знає про війну не з книг, бо тато хлопчика був важко поранений у зоні АТО. Але незважаючи на це танк на дитячому малюнку стріляє кольоровими кульками, а над Україною світить яскраве сонце. Марк та його друзі є вихованцями дитсадку № 12 у Ковелі. Найпопулярнішим словом маленьких ковельчан стало «мир». І не дивно, адже дітки хочуть, аби в країні було тепло, сонячно, затишно, а головне відчувати себе захищеними.

Злата Ткачук розповіла, що намалювала сім’ю, бо знає, що багато дітей залишилися без неї, бо їхні батьки захищають від зла, побажала миру та злагоди.

Безперечно, що воєнні картини двадцять першого століття далекі від оптимізму. Двадцятичотирирічний Андрій Омелянюк з села Дубове загинув під Старобешевим в серпні минулого року. На його честь створено куточок пам’яті та відкрито меморіальну дошку в школі, де навчався хлопець. Вчителі та учні Дубівської школи вважають своїм обов’язком допомагати воїнам, які захищають єдність країни.

Заступник директора ЗОШ села Дубове Людмила Троцюк повідомила, що колектив намагається підтримувати воїнів АТО: збирають продукти харчування, пишуть листи, надсилають малюнки, дівчата в’яжуть теплі речі для бійців, організовують благодійні ярмарки, кошти з яких передають воїнам.

До акції долучилися і учні старших та молодших класів. На уроці миру одинадцятикласники створили символічну карту України, яку доповнили побажання та символічні голуби миру.

«Учні з радістю долучаються до акції. Малюнки та листи, зігріті теплом малих патріотів, обов’язково передають в зону АТО. Надіємось, що щирі дитячі вироби нададуть наснаги, віри та впевненості в собі нашим бійцям», - повідомила Наталія Шнайдер, одна із учениць школи. Організатори акції вручили учасникам, якими стали і учні Старовижівського та Ратнівського району, солодкі призи та патріотичні сувеніри.

Помічник народного депутата України Наталія Маленицька звернулася так: «Для того, щоб навчання було спокійним, бійці АТО ризикують на сході найціннішим – життям. Саме через те ми прагнемо їм надати хоча б якусь допомогу та підтримку. І мабуть, кожен, хто бере участь в цьому, з гордістю може назвати себе волонтером. Степан Івахів з початку боїв виділив суму майже 20 млн. гривень на армію. Найкращим оберегом для солдатів є дитячі малюнки, листи – це те, що нагадує їм про рідну домівку та є символічним сімейним теплом».

Дитячі вироби передадуть воїнам 14-ої окремої механізованої бригади.