У житті кожної людини бувають переломні моменти та труднощі. Одні з легкістю з ними справляються, в інших – все зводиться до безвихідності. Та набагато складніше шукати шляхи вирішення проблемної ситуації особам, що знаходяться в місцях несвободи.

Тому, в рамках реалізації заходів профілактики щодо попередження самогубств, серед засуджених та осіб, що утримуються під вартою, в установах виконання покарань та Луцькому СІЗО управління ДПтС України у Волинській області було проведено ряд інформаційно-просвітницьких заходів.

Працівники соціально-виховної та психологічної служби установ області провели профілактичні заходи – консультації, індивідуальні бесіди, тренінги щодо попередження та профілактики суїцидальної поведінки. Крім того, в усіх установах серед засуджених організовано та проведено конкурс стінгазет на дану тематику.

Зокрема, в Ковельській виховній колонії відбулася зустріч вихованців з релігійними організаціями «Віфанія» та «Благовістя». Представники громадської організації «Найщасливіша» залучили юнаків до тренінгових занять стосовно формування та планування свого майбутнього. Психологи проводили бесіди та діагностування з засудженими, які перебувають під особливим контролем працівників установи.

Персоналом відділу соціально-виховної та психологічної роботи Цуманської виправної колонії №84 були проведені лекційні заняття на теми: «Самогубство не вихід», «Прояви та ознаки суїцидальної поведінки». По відділеннях СПС відбувся перегляд тематичних фільмів «Життя – найбільша цінність» та «Двері». В храмі Святого Миколая Мірлікійського Чудотворця проведено богослужіння, під час якого священнослужителі УПЦ здійснили настановчу проповідь про гріховність суїциду.

Протягом тижня засуджені Маневицької виправної колонії №42 готували плакати, висвітлюючи таким чином свої роздуми про сенс життя та його цінність. До профілактичної роботи долучились релігійні організації, представники яких розповідали про шкідливість алкоголю, наркотиків та закликали вести здоровий спосіб життя. Усі бажаючі мали змогу взяти участь в інформаційно-просвітницькій акції «Врятуй життя».

В Луцькому слідчому ізоляторі проводилися лекційні заняття на теми: «Надання психологічної допомоги засудженим», «Життя – найбільша цінність». Відбувся перегляд тематичного фільму, після чого кожен поділився своїми враженнями та планами на майбутнє після звільнення.