У моєму дитинстві не було ні мобільних телефонів, ні комп'ютерів, ні інтернету, але було море найвеселіших дворових занять. Ну і... звичайно, ігрова приставка Dendy!!! Напишу про одну з найкращих ігор тих часів - Prince of Persia.

Словами неможливо передати ті емоції, враження та неймовірно фантастичний гарний настрій, коли батьки дозволяли на годинку пограти на ігровій приставці Dendy.

Старі телевізори необхідно було налаштовувати на канал передачі ігрової приставки, і цей момент, коли на екрані була заставка:

а ти все крутиш колесико панелі налаштування каналів з надією натрапити на зображення улюбленої гри, і в момент, коли перестає шипіти, і ти чуєш мелодію гри, і прорізується зображення - це найбільше щастя на планеті!)

Величезне враження на мене справила саме гра Prince of Persia. Пройшло багато років, а я досі пам'ятаю двійника Принца, мишеня Принцеси та дзеркало.
Принц Персії дуже крутий двомірний платформер, в якому гравцеві необхідно бігати і стрибати по підземеллям постійно вступаючи у двобій на мечах.

Створена Джорданом Мехнером і дала початок серії ігор Prince of Persia.

Дії гри переносять нас в Персію. Султан країни веде війну, а в цей час його візир по імені Джаффар робить спробу захоплення трону. Злий візир зазіхає також на принцесу - їй потрібно вибрати, стати дружиною загарбника, або померти. Але у принцеси вже є наречений, принц, заточений у в'язницю підступним візиром. Завдання принца - втекти з в'язниці і врятувати свою принцесу до того, як відведений візиром час закінчиться. Дії відбуваються в реальному часі. Якщо головний герой не встигає вкластися за часом, він програє. Якщо його вбивають, рівень доведеться починати спочатку. Борючись і падаючи, принц втрачає енергію, яку можна відновити, якщо випити старанно заховані розробниками різні зілля. Щоб добути зілля, герою потрібно відхилитися від маршруту і наразити себе на небезпеку. На особливо важливих ділянках лабіринтів герой зустрінеться з охоронцями. В кінці гри принцу належить сутичка з Джаффаром. Чи врятує він принцесу, буде залежати від вирішальної сутички з зрадником-візиром.

Гра працює на багатьох платформах: PC, Amiga, Apple II, Atari ST , Genesis, Spectrum, Amstrad CPC, Enterprise та інші. З показниками в декілька кольорів, сьогодні дана гра демонструє найновітніші 3D технології графічного світу.

Одиниці з сотні, або й з тисячі змогли пройти дану гру з першого разу. Адже герою наданий величезний вибір варіантів проходження, але, що найголовніше, на все у вас є рівно 60 хвилин. Ви можете пройти рівень за 2 хвилини, не звертаючи увагу на різні зілля, які відновлюють рівень життя, а можете пройти за 5 хвилин, відвідуючи всі можливі кутки палацу.

В грі зустрічається двійник Принца, який нахабно заважає йому, випиваючи зілля або закриваючи решітки. Принцеса також вносить свою часточку у розвиток подій, зокрема посилаючи мишеня, яке відкриє закриту решітку.

Якщо хочете гарно провести час та пригадати часи без мобільних телефонів, інтернету, а лише з телевізійною приставкою Dendy, зануритись у той гарний дитячий час, тоді рекомендую пройти гру Prince of Persia.

Також в грі є бонуси у вигляді судин з рідинами. Судини майже не відрізняються. Відмінність лише в кольорі парів, що випливає з глечика. Є глечики, які лікують Принца або дають йому додаткове здоров'я, є й отрути, які вбивають героя або викликають цікаві ефекти - землетруси, завмирання часу.

Якщо немає часу на проходження гри, наступні зображення допоможуть зануритися в часи, коли персонажі ігрових приставок були для нас справжніми героями.

Тиран Джафар знищений. Вся Персія вихваляла Принцесу та відважного юнака. Незнайомця віднині стали називати Prince of Persia.

Ось ще карти деяких рівнів: