Співпраця кримінально-виконавчої інспекції управління ДПтС України у Волинській області та Центру зайнятості

Питання трудової зайнятості засуджених, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції управління ДПтС України у Волинській області є надзвичайно актуальним на сьогоднішній день. Тому що, як свідчать офіційні дані, 82% засуджених на момент вчинення злочинів не працювали. І саме складне матеріальне становище та відсутність стабільного доходу стає однією з основних причин, що призводить до вчинення кримінальних правопорушень.

Згідно з Законом України «Про зайнятість населення», зайнятість – незаборонена законодавством діяльність осіб, пов’язана із задоволенням їх особистих та суспільних потреб з метою одержання доходу (заробітної плати) у грошовій або іншій формі. Кожен має право на вільно обрану зайнятість.
На даний момент, в порівняні з минулим роком, кількість безробітних засуджених збільшилась. Чисельність засуджених, які мають місце роботи – становить 27%; володіють професією – 51%, 5% засуджених навчаються і лише 3% надано статус безробітних.

Протягом 2015 року під час перебування на обліку в КВІ було працевлаштовано 34 особи, що становить 6% від загальної кількості непрацюючих на кінець звітного періоду, проти 37 за 2014 рік (6%), з них лише 4 – за сприянням територіальних Центрів зайнятості населення.

Не дивлячись на такий показник, співпраця інспекції та Центрів зайнятості тільки посилюється, так як остання надає ряд соціальних послуг та матеріальне забезпечення на безоплатній основі. А саме: допомогу по безробіттю, матеріальну допомогу у період професійної підготовки; перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного; профорієнтації; пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні; інформаційні та консультаційні послуги, пов’язанні з працевлаштуванням.

Продовжує залишатись досить високим відсоток непрацюючих осіб в Ратнівському (66%), Турійському (75)%, Камінь-Каширському (81%), Любешівському (88) секторах, Ковельському міськрайонному відділі (71%).
Проте, в порівнянні з минулим роком, спостерігається зменшення кількості непрацюючих засуджених в Луцькому, Горохівському, Локачинському, Маневицькому підрозділах кримінально-виконавчої інспекції.
Протягом 2015 року в усіх підрозділах інспекції було проведено ряд спільних заходів з Центрами зайнятості населення, якими охоплено 513 підоблікових. Це різного роду семінари, лекції, тренінги.

З початком 2016 року робота інспекції та співпраця з ЦЗН посилюється. В кожному з підрозділів уже проведено ряд спільних заходів: консультації з провідними юрисконсультами місцевих центрів, профінформаційні групові заходи, навчально-ознайомчі семінари, заходи «Заробляй на життя чесно», «Через працевлаштування до суспільного визнання» та багато інших. В ході таких заходів підоблікових ознайомлюють з послугами, що надає служба зайнятості, розповідають про наявність вільних робочих місць і вакансій в області та по Україні.

Зважаючи на те, що відсутність постійного місця роботи є однією з умов вчинення злочинів – необхідність працевлаштування є досить актуальною. І не викликає сумнівів той факт, що співпраця з Центрами зайнятості відіграє далеко не останню роль. Адже тільки спільними зусиллями можна досягнути найкращого результату.
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

KovelX - безкоштовні оголошення

Photo KovelX
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Photo KovelX
25 грн.
Photo KovelX
45 грн.
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
130 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.
Photo KovelX
1 400 грн.
Photo KovelX
1 500 грн.

Читайте нас також: