Незважаючи на війну з Росією, наші співвітчизники і надалі продовжують здійснювати поїздки на роботу до агресора. Проте, з кожним роком та з кожним днем на них очікує все більша небезпека. Окрім шахраїв, які шляхом обману відбирають в українців паспорти та змушують працювати за безцінь, на них чекає небезпека і з боку російських спецслужб. Як відомо, російські правоохоронці не зупиняться ні перед чим для досягнення своїх цілей, і однією з таких цілей може бути схилення людини до негласної співпраці.

Тамтешні співробітники ФСБ РФ можуть без будь-яких вагомих причин затримати громадянина України і кинути за ґрати, при цьому звинувативши у нелегальному працевлаштуванні на території Росії, причетності до «Правого сектору», а то і ще більше - в терористичній діяльності. Задля уникнення відповідальності громадянами України, російські спецслужби схиляють останніх до зради Батьківщині та шпигунської діяльності на користь РФ, а саме здобуття інформації стосовно прізвищ командирів, чисельності, озброєності та дислокації військових частин, що задіяні у проведенні ООС та ін. Вказана діяльність підпадає на території України під кримінальну відповідальність, а саме ст. 111 Кримінального кодексу України «Державна зрада», санкція якої передбачає до 15 років позбавлення волі.

Однак, для мінімізації негативних наслідків та уникнення заподіяння загроз державним інтересам України в СБУ наголошують, що у разі потрапляння у компрометуючі ситуації за кордоном, необхідно після повернення на територію нашої держави невідкладно звернутися до найближчого підрозділу СБУ і повідомити про виникнення вказаних ситуацій з російськими правоохоронцями. Адже згідно з ч.2 ст. 111 Кримінального кодексу України «Державна зрада», від кримінальної відповідальності звільняється громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв'язок з ними та про отримане завдання.