На останній сесії міської ради підтримано запит депутата від БПП "Солідарність" І.Роїк.

Ось протокол з сайту міської ради:

Можливо, текст пропозиції депутата ще відкоригують, бо тричі перечитавши пропозицію депутатки, зміст лишається туманним.

На слух, усе сприймається доволі однозначно - одіозна бізнесменша захопила дитячий майданчик на прибудинковій території, та встановила там павільйон. Юридичну складову свідомо опускаю, адже усі бажаючі переконались у безпідставності звинувачень.

Чи відповідають дійсності такі закиди?

Подейкують, що має місце руйнування дитячого майданику:


На цій, опублікованій рік тому світлині, юрба "протестувальників" виступає проти забудови дитячого майданчику десь на віддалі від самого майданчику, який ніби-то забудували. Фото зроблено як раз з території того самого забудованого майданчику.

Це вже нещодавня світлина розміщеного "на дитячому майданчику" павільйону. На місці невеличкого кіоску "а-ля 90-ті", встановлено новий павільйон згідно сучасних вимог, при цьому чітко видно де був і нині є дитячий майданчик. То що порушили?

Невеличкий екскурс в історію.

Кіоски "Ремонт взуття", "Ремонт годинників" та "Ремонт ключів" з'явились на площадці за закладом "Оріон" по вул. Незалежності наприкінці 90-х. Раніше вони надавали послуги з побутового обслуговування населення на розі вулиць Незалежності та О.Пчілки. Коли "випадково" виникла потреба розчистити місце під будівництво закладу "Апельсин" (тоді - дієтична столова), кіоски серед ночі перевезли на нове місце, а власників кіосків лише поставили перед фактом. Так діяли в лихі 90-ті.

Кіоски обслуговували переважно мешканців навколишніх будинків - ремонтували взуття, годинники, колючі тощо. Не було торгівлі, тим більш - цигарок чи алкоголю - тому ніяких нарікань щодо їх роботи з боку мешканців не спостерігалось. Хоча з боку міської влади зауваження час від часу виникали - то щодо неохайного зовнішнього вигляду, то з приводу прибирання прилеглої території, то про необхідність виготовлення Паспортів прив'язки...

І ось результат - єдиний з цих кіосків, який виконав усі вимоги, та до останнього часу працював за профілем (ремонт взуття) - лишився єдиним неугодним.

Усі інші кіоски вже давно змінили свій профіль (не офіційно, звичайно), а їх власники давно торгують на площадках перед кіосками, а самі кіоски використовують як складські приміщення. (прим. - хто бачив фото з місця подій, може звернути увагу, що на жодній із світлин взуттєвий кіоск (чи новий павільйон) свідомо не фіксується у кадрі разом з розташованими поруч кіосками. Чи не тому, щоб не показати контраст між ними? Чи не задля того, щоб приховати, чи випадково не засвідчити інші порушення?)

До речі, на останній сесії підтримано також і запит очільника УКРОПу Ігоря Пініса щодо вирішення проблеми несанкціонованої торгівлі на привокзальній площі.

Як міркуєте, чи не цікаво депутатам розібратись із стихійною торгівлею також і у центрі міста по вул. Незалежності, або створити належні умови для торгівлі?

Думаю, не цікаво - там немає адміністрації ринків. "Воювати" з бабусями - політично собі гірше, а створити належні умови для торгівлі без порушення спокою навколишніх будинків - неможливо. Тому краще - "повісити" цю проблему на владу - нехай самі вирішують.

На цій світлині річної давнини вигляд з вулиці Незалежності. Тут усе чудово - як стихійна торгівля з асфальту, так і торгівля перед кіосками по ремонту годинників та ключів. Зайвим є лише ось той взуттєвий кіоск на задньому плані, бо до нього має відношення "непоступлива бізнесменша" та "сам радник міського голови".

Додатковою окрасою двору у центі міста є кучі сміття, постійність яких жваво коментується у соцмережах (http://cs630823.vk.me/v630823921/1cf50/Z7oIoZoqDDo.jpg).

Не рахуючи Обаму, Вальцмана та Кіндера з комунальними службами міста, таку красу поруч з "забудованим дитячим майданчиком" в міру можливостей забезпечує "непоступлива бізнесменша" та "сам радник міського голови". Стараємось щодня зі всіх сил.

Однак, якщо оновлений павільйон і справді настільки усім заважає, то чому й досі не прийняте вольове рішення міської ради про його демонтаж чи розірвання договору оренди? Тим паче, що завдяки минулорічній хвилі "боротьби за дитячий майданчик" місцева мешканка Ірина Роїк стала депутатом міської ради від провладної партії "Солідарність". Тепер їй, як заступнику голови земельної комісії міської ради, всі карти в руки - депутат вправі внести на розгляд ради любий проект рішення в межах компетенції ради. Чому вона не вносить проект рішення про, скажім, розірвання договору оренди? Це було б, принаймні - відверто, як по відношенню до власників павільйону, так і до "групи підтримки" з навколишніх будинків.

А так... Запит. Про що? Розібратись та створити комісію. Ну, добре, порозбираються та через місяць створять комісію. Далі ще місяць буде розбиратись депутатська комісія... А там - як карта ляже, або ще якась чергова комісія...

Складається враження, що на меті не кінцевий результат (в любому форматі вирішення) - а сам процес акцій протесту, і чим більш хаотичніший та імпульсивніший - тим краще. Тобто, мета - просто "поговорити", а не вирішити.

Так, деякий час виборці ще віритимуть, що їх депутатка насправді діє в їх інтересах, а далі, як правило, приходить підступне прозріння та настає час сумнівів та незручних запитань... - А що зроблено?
Сподіваюсь, депутат І.Роїк до цього буде готова.

Як кажуть гуцули - я сі тащу!