На цьому дні відзнака чорна,
Щоб нагадати нам щемливо
Про літ страшних жорстокі жорна
І людських доль нелюдське мливо

Т.Чорновіл

Кожного року в травні вся Україна вшановує пам'ять жертв політичних репресій. Це день скорботи та пам’яті про людей, що загинули в Україні внаслідок репресій комуністичного режиму. Жертвами репресій стали понад 2,5 мільйони людей.

«Великий терор» 1937 – 1938 рр. охопив весь Радянський Союз і був спрямований на знищення ворогів Сталіна. Він вселяв в усі верстви населення страх та почуття незахищеності.

В третю неділю травня по всій Україні проводяться різноманітні заходи, присвячені пам’яті про ці страшні події.

Так, в Луцькому слідчому ізоляторі управління Державної пенітенціарної служби України у Волинській області відкрилася виставка Волинського краєзнавчого музею, присвячена 70-м роковинам Великого терору 1937-1938 років.

Засуджених, залишених для робіт з господарського обслуговування та неповнолітніх ув’язнених, ознайомили з експозицією, розповіли про причини і початок політичного переслідування громадян колишнього Радянського союзу, довели окремі факти політичного терору комуністичного режиму на теренах України.

Варто зауважити, що подібні заходи в місцях несвободи є надзвичайно важливими, так як привертають увагу суспільства до трагічних подій в історії України, формують національну свідомість і підносять значення української історії у вихованні засуджених та осіб узятих під варту.

Патріоти своєї держави повинні пам’ятати, яку страшну трагедію довелось пережити українському народові.