На сайті Ковельської міської ради опубліковані декларацїї депутатів міської ради (http://kovelrada.gov.ua/parliamentary_declaration.html).

Чомусь не всіх 36-ти депутатів, а лише тільки 21-го. Можливо, це ще виправлять.

Поділюсь враженнями від першого погляду на ці декларації.

Що перше кинулось в очі - значна частина декларацій депутатів не пройшла б елементарної перевірки в податковій - присутні арифметичні та логічні помилки, які ставлять під сумнів достовірність поданих декларантом відомостей. Та це - дрібниці. Депутати - не держслужбовці (у чистому вигляді), тому їх декларації ніхто і ніколи належним чином не перевіряв. Подали - ну й молодці. Добре, хоч подали.

Далі - розраховував побачити п'ятірку-десятку найбагатшіх депутатів, тих, хто мають найбільші зарплати, найбільше нерухомості чи мають найкрутіший автопарк тощо. Проаналізувавши 21-ну декларацію з 36-ти, повної картини скласти ще не вдається. Проте вже можна відмітити, що переважна більшість Ковельських депутатів сьомого скликання є небідними, але й не надто заможними.

Детальніше опишу пізніше, коли з'явиться доступ до решти декларацій.

Та є моменти, про які ВЖЕ не можу промовчати.

Виявляється, у складі місцевого законодавчого органу є народні обранці, дохід яких є, м'яко кажучи, НИЖЧЕ "пінтуса" і взагалі не зрозуміло, як вони існують.

Я не кажу про ухилення від оподаткування - це справа фіскальних та правоохоронних органів, мають бажання - нехай розбираються.

Це - моя особиста думка, як кажуть ІМХО, але можете спробувати її спростувати:
Депутат Неридько Андрій Сергійович (Самопоміч) задекларував за 2015-й рік доходів на суму 0 гривень 00 копійок. Безхатченко. За рахунок чого (кого) існує - не зрозуміло. При цьому він є головою благодійного фонду "Ковель" та володіє двома автівками.

Депутат Косцьов'ят Володимир Кирилович відомий у Ковелі, як активний правозахисник. Вже з першої сесії міської ради сьомого скликання, він заявив про себе, публічно поставивши під сумнів легитимність міського голови та новообраного складу міської ради (http://ar.volyn.ua/20151126-kovel-deputat-stverdzhuje-scho…/). Кілька пленарних засідань він навіть не приймав участі у сесійних голосуваннях. Згідно поданої Володимиром Кириловичем декларації, у 2015-му році власних доходів він не мав, а прожив рік за рахунок 1500 гривень члена сім'ї декларанта - сина, з яким проживає у спільній квартирі. Можна сказати, що він "піднявся", бо балотуючись у депутати міської ради за 2014-й рік подав декларацію, де у нього з сином - "понулях". Наглядний приклад для усіх пенсіонерів міста, як можна вирішувати питання сплати компослуг за квартиру - чесно і законно. При цьому, також керує благодійним фондом - "Ізіда".

Лишається сподіватись, що обидва ці депутати живуть не за рахунок благодійних внесків довірливих громадян - їх виборців.


Депутат Далека Андрій Вікторович (УКРОП) - член земельної комісії міської ради та відомий "викривальними" заявами щодо махінацій з документами на землю (http://kowel.com.ua/News/Article/4805). За 2015-й рік задекларував сукупного доходу в розмірі 26 тисяч 039 гривень, з яких зарплата заступника директора ПП "Автолайф Волинь" складає лише 11 тисяч 877 гривень на рік, допомога по безробіттю - 3842 гривні, а члени родини отримали 10 тисяч 320 гривень.

Відтепер, якщо вам хтось скаже, що молода сім'я з трьох чоловік не може прожити за 2200 гривень на місяць - не вірте. Вистачить навіть на заправку автомобіля (Опель) та добровільне страхування (5642 грн на двох). Це цілком можливо - доведено на цілком реальних прикладах.

Ще один такий приклад - родина депутата Роїк Ірини Олексіївни (БПП Солідарність). Пані Ірина відбулась, як депутат, здебільшого завдяки минулорічному скандалу щодо "забудови дитячого майданчику"(http://kowel.com.ua/News/Article/4952)(http://kowel.com.ua/News/Article/864). Разом з чоловіком виховує двох дітей та утримує матір. Сім'я депутата з 5 осіб примудряється виживати за 63 тисячі 229 гривень на рік - 12 646 гривень із розрахунку на одну особу, що є меншим за прожитковий мінімум, встановлений державою (14 728 гривень на рік). Показово, що у сукупному доході відсутні заробітна плата чи дохід від підприємницької діяльності. Тобто ніхто у родині депутата офіційно не працює, усі повністю задовільняються (читай - паразитують) державними соціальними виплаченими, якщо не враховувати дохід від девідендів, процентів - 7962 грн. Походження процентів також цікаве - як при сукупному сімейному доході у 63 тисячі за рік можна покласти на депозит майже 58 та при цьому не покласти "зуби на полку"?

Ми не податкова, тому не будемо надто прискипливо ставитись до "тіньового" доходу окремих депутатів, наявність якого не може викликати сумніву. Прикро інше - це аж ніяк не є окрасою обранців Ковельської громади.

І такі депутати будуть вчити ціле місто, як треба працювати ЧЕСНО.